Росія вже витратила майже дві третини своїх боєприпасів, - розвідка Естонії

Російські окупанти за 9 місяців повномасштабної війни проти України вже витратили майже дві третини своїх боєприпасів. У результаті цього наступальна активність військ РФ значно знизилася. Відповідну заяву зробив глава розвідцентру Сил оборони Естонії Марго Гросберг, його слова цитує видання ERR, передають Патріоти України.

"Росія витратила приблизно дві третини своїх боєприпасів або трохи менше від цього", — сказав Гросберг під час брифінгу в Міноборони Естонії.

Він наголосив, що скорочення запасів боєприпасів останніми тижнями зумовило зниження наступальної активності російських підрозділів в Україні. За його розрахунками, "для обмежених операцій і в разі економного витрачання боєприпасів Росії вистачить ще приблизно на місяць".

У той же час в естонській розвідці вважають, що Росія зараз накопичує боєприпаси, щоб використовувати їх у нових весняних атаках. Саме через брак боєприпасів Кремль шукає можливості й намагається закупити ракети та безпілотники в Ірану та Північної Кореї, а також вивозить боєприпаси з Білорусі.

Є виклики: Війна в Україні змусила Захід переосмислити концепт протиповітряної оборони, - Business Insider

середа, 24 червень 2026, 16:04

Досвід війни в Україні змушує західні країни переглядати підходи до побудови систем протиповітряної оборони. Одним із головних уроків стало усвідомлення того, що для боротьби з безпілотниками недостатньо дорогих радарів та сучасних ракетних комплексів....

ЗСУ уразили унікальний завод на Уралі

середа, 24 червень 2026, 15:50

В ніч на середу підрозділи Сил оборони України уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у РФ гелієвий завод. Відстань – понад 1200 км від лінії бойового зіткнення, повідомив Генштаб ЗСУ 24 червня, передають Патріоти України. "На території пі...