"Росія заробляє на експорті нафти й газу більше, ніж до війни": У Держдепі США розповіли, чому так вийшло

Старший радник з енергетичних питань Держдепу США Амос Хохштайн підтвердив, що на сьогодні Росія заробляє на експорті енергоресурсів більше, ніж до початку повномасштабної війни проти України. Усе тому, що зростання цін на енергоносії на світовому ринку компенсує РФ санкції Заходу. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.

"Я не можу цього заперечувати", – відповів радник з енергетичних питань на запитання підкомітету Сенату по Європі і співпраці в галузі регіональної безпеки.

В підкомітеті саме запитували про те, чи заробляє Росія зараз більше на продажу сирої нафти і газу, ніж до початку війни. Видання нагадало, що США і ЄС домовилися про заборону імпорту російської нафти. Ці кроки негативно вплинули на її продаж, проте призвели до зростання світових цін.

Хохштайн також повідомив, що зростання попиту на нафту після пандемії COVID-19 виявилось набагато вищим, ніж передбачалося. Окрім того, на руку Росії зіграло те, що вона наростила продажі нафти до Індії та Китаю.

Радник з енергетичних питань Держдепу США високо оцінив санкції ЄС на страхування танкерів з російською нафтою. "Ми хотіли б подивитися, як ми можемо використати ці санкції, щоб вплинути на ширший ринок за межами США і Європи, щоб... ніхто не наживався", – сказав він.

У Офісі президента відреагували на чутки щодо Тимошенка й Гайдая

понеділок, 30 січень 2023, 20:43

У різних ЗМІ ширяться чутки про те, що голову Луганської ОВА Сергія Гайдая планують призначити послом у Казахстані, а колишньому заступнику Офісу Президента України Кирилу Тимошенку Зеленський ніби запропонує посаду, коли скандал вщухне. Однак це спеку...

"Знайдеться не все": Як "Яндекс" захищає "бункерного діда"

понеділок, 30 січень 2023, 20:29

Після публікації архівів внутрішніх даних "Яндекс" пролилося світло на те, як популярний російський пошуковик цензурує видачу фото і відео на користь Кремля, інформують Патріоти України. Видача була організована у такий спосіб, щоб російський диктатор ...