Росія продовжує активно використовувати іранські безпілотники Shahed-136 ("Герань-2") для атак по об'єктах інфраструктури на території України. Ударні БПЛА країна отримала від Ірану в обмін на новітнє бойове озброєння. Про це йдеться в Telegram-каналі "Досьє Шпигуна" співробітника однієї зі спецслужб. За його даними, РФ "жертвує своєю власною безпекою" заради ударів по українських ТЕЦ, передають Патріоти України.
"Якщо порівнювати з результатами, які вдавалося добиватися Росії використовуючи дрони-камікадзе у вересні-жовтні 2022 року, то з потенційного "gamechanger" у війні з Україною "Шахед" трансформувався в "пересічну ціль для українських сил ППО", – зазначив автор публікації.
Водночас наголосив, що сама РФ платить величезну ціну за можливість використання такої зброї.Він каже, що російське керівництво сподівалося на підтримку своїх, як вони вважали, партнерів під час поповнення втрат у техніці й засобах, втрачених у війні. Автор наголошує, що йдеться про надії на підтримку Китаю. Проте очікування Кремля не виправдалися і йому на допомогу прийшов Іран.
Те, як військові іранські розробки цієї країни, котра фактично всю свою новітню історію перебуває під західними санкціями й обмежена у можливостях доступу до сучасних технологій, зацікавили РФ, яка позиціонує свою армію як "другу в світі", автор називає риторичним питанням.
Він нагадав, що під час переговорів між Росією та Іраном, які відбулися наприкінці літа 2022-го, на озброєнні у Росії з'явився Shahed-136. На думку західних розвідок, Москва зобов'язується поставляти Тегерану свій новітній винищувач – Су-35. Окремо країна-агресор запропонувала Ірану постачання ЗРК С-400 (під час переговорів той відмовився від купівлі С-400, стверджуючи, що їхня власна розробка – Bavar-373 є більш ефективною, ніж новий ЗРК російського виробництва).
Крім того, у 2023 році Іран очікує отримати щонайменше 24 літаки Су-35, які призначалися для постачання до Єгипту, оскільки Каїр відмовився від російського контракту.
"Але як справи із "сушками" цього типу в самої Росії? За даними Military Balance, до початку "СВО" всього на озброєнні у ВКС РФ було 110 Су-35. Генштаб ЗСУ стверджував, що станом на кінець серпня їм вдалося збити 24 російських Су-35 за час бойових дій. Окремо кореспонденти журналу Forbes писали, що Росія втратила три Су-35 внаслідок "дружнього вогню" під час боїв на території Херсонської області", – підкреслив автор матеріалу.
На його думку, Росія не поповнює своїх втрат бойової авіації, завданих під час війни проти України, заради дружби з Іраном і безпілотників Shahed-136, які виявилися не такими ефективними, як цього очікувало військове керівництво РФ. "Окремо РФ готова жертвувати безпекою власних громадян і військових об'єктів, пропонуючи Ірану свої системи ППО С-400", – резюмував автор.
Зазначається, що пошкоджень не виявлено. Нагадаємо, внаслідок атаки російських ударних БпЛА в Печерському та Дніпровському районах Києва зафіксовано падіння уламків. Вони впали у дворі будинку та на дитячий садочок.
Росія отримала від Ірану партію балістичних ракет на знак підтримки війни, яку Москва веде в Україні. Незабаром ЗС РФ може почати застосовувати засоби ураження, які летять зі швидкістю 3 Маха на відстань понад 100 км. Про це розповідає видання The Time...