Туреччина розробляє протибункерні бомби для використання з ударних БПЛА та багатоцільових літаків. Про це повідомляє "Анадолу", передають Патріоти України.
Розробкою 145 кг авіабомб займаються турецькі оборонні компанії ASELSAN та TÜBİTAK. Нові протибункерні авіабомби мають інерціальну систему наведення по INS/GPS.
«Кожен F-16 може нести під крилом по 4 подібних бомби, що розробляються у двох конфігурація – бронебійні та уламкові. Ці ж бомби ми плануємо розміщувати на БПЛА», – розказав керівник Управління оборонної промисловості Туреччини Іслаім Демір.
Боєприпас може уражати цілі на відстанях до 100 км, при чому на відстані до 64 км авіабомба здатна пробити бетону перегородку товщиною в 1 метр. Окрім нового авіаційного боєприпасу малої ваги Туреччина готує серійне виробництво крилатих авіабомб SARB-83, що також призначені для знищення бетонних укриттів та бункерів противника.
Надпотужні бомби турецького виробництва SARB-83 та SERT-82 вперше були представлені у 2019 році на 14-й Міжнародні виставці оборонної промисловості IDEF у Стамбулі. За формою та вагою SARB-83 схожа з американською авіаційною бомбою Mark 83. В ході випробувань надпотужний боєприпас пробив бетонну стіну товщиною півтора метри.
Після зіткнення зі стіною швидкість SARB-83 знизилась з 300 до 280 км/годину. Тобто півтораметрова стіна змогла загальмувати боєприпас менше ніж на 10%:
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...