Росіяни активізували операції у пониззі Дніпра на Херсонщині, - розвідка Британії

У Міністерстві оборони Великої Британії відзначили активізацію Російською Федерацією військових дій у пониззі Дніпра в Херснській області, передають Патріоти України.

Дослівно: "Протягом першої половини вересня 2023 року тривали запеклі бої навколо островів у пониззі Дніпра в Херсонській області, де зараз проходить лінія фронту. Обидві сторони розпочали рейди з групами на невеликих човнах на острови та на протилежні береги річки".

Деталі: Як відзначили британські аналітики, існує реальна можливість того, що російські операції в цьому районі активізувалися після того, як цей сектор перейшов під відповідальність новоствореного 40-го армійського корпусу.

Кількість задіяних сил відносно невелика порівняно з іншими фронтами, проте обидві сторони вважають цей район стратегічно важливим.

Це також дає можливість відволікти підрозділи противника від інтенсивних бойових дій у Запорізькій та Донецькій областях.

Цьому передувало: 18 вересня у британському Міноборони відзначили, що протягом останніх двох тижнів Росія, ймовірно, посилила 58-му загальновійськову армію, що зазнала важких втрат, додатковими підрозділами Повітряно-десантних військ на Оріхівському напрямку.

В українському оперативному командуванні "Південь" заявляли, що Росія хотіла б посилитися на Херсонському напрямку, але не має для цього достатньо ресурсів, тому радше перегруповується.

Тільки тимчасово: Україна перестала вважати ОТП Банк та грецькі компанії спонсорами війни

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:41

Україна призупинила статус міжнародних спонсорів війни для угорського OTP Bank та п'яти грецьких компаній-перевізників. Рішення ухвалили у зв'язку з початком переговорів з цими компаніями про припинення будь-якої співпраці з Росією. Крім того, українсь...

Україна перенесла частину виробництва ракет за кордон – секретар РНБО

п’ятниця, 29 вересень 2023, 20:27

Україна перенесла частину виробництва своїх ракет за межі країни, щоб запобігти ударам з боку росіян. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі «Українського радіо», передають Патріоти України. Данілов нагадав п...