Росіяни для посилення ракетного терору знайшла заміну знищеному українцями в Керчі корвету "Аскольд"

Спуск на воду ракетного корвету «Туча», липень 2023 року

Замість знищеного корабля «Аскольд» у Керчі, Росія готується використовувати новий корабель «Туча», який через Волга-Донський канал прибув з Татарстану, повідомляє Defence Express.

Видання посилається на зроблену на основі супутникових знімків інфографіку від OSINT-аналітика MT_Anderson. Вона демонструє поточний статус усіх чотирьох ракетних корветів проекту 22800 «Каракурт», що є носіями крилатих ракет «Калибр».

Зазначається, що корвет «Аскольд», фактично знищений під час ракетної атаки 4 листопада 2023 року, на 3 грудня вже перебував на ремонті на заводі «Залив» у тимчасово окупованій Керчі. При цьому росіяни накрили згори ті ділянки корпусу корабля, що зазнали найбільших руйнувань.

Росіяни знайшла заміну знищеному кораблю «Аскольд» в Керчі фото 1

На відміну від попередніх трьох «Каракуртів», які будувались на потужностях заводу «Залив» у тимчасово окупованій Керчі, корвет «Туча» був збудований на верфі російського міста Зєлєнодольск (Татарстан), що на березі Волги. Тому тут цілком логічно припустити, що новий носій «Калібрів» замість фактично знищеного корвета «Аскольд» росіяни перегнали до Новоросійска по Волго-Донському каналу.

Корвет «Туча» був закладений у 2019 році, та спущений на воду в Зєлєнодольску у липні 2023 року. За своїми характеристиками судно не відрізняється від попередніх кораблів проекту 22800 «Каракурт»:

  • повне водозаміщення – 870 тонн;
  • довжина та ширина корпусу – 67 метрів та 11 метрів;
  • автономність плавання – до 15 діб, екіпаж – 39 осіб;
  • озброєння – 76-мм гармата, 8 пускових під ракети «Калибр» або «Оникс», «Панцырь» у морській версії, дрон «Орлан-10».

Позиції на Авдіївському напрямку певний час ще переходитимуть з рук у руки, - військовослужбовець ЗСУ

четвер, 29 лютий 2024, 18:30

Військовослужбовець та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко зазначив, що Авдіївський напрямок варто тримати на рівні з Бахмутським. Про це він сказав у етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "Після виходу ЗСУ з Ав...

"Майдан-3": У ГУР заявили, що вже мають списки людей, яких Росія може залучити до спецоперації

четвер, 29 лютий 2024, 17:30

Головне управління розвідки Міністерства оборони має списки осіб, яких Москва може залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні. Про це 29 лютого сказав представник ГУР Андрій Юсов в ефірі "Радіо Свобода...