Україна, яка раніше мала беззаперечну перевагу у використанні безпілотників, зараз поступово втрачає свої позиції у війні дронів. Про це розповіла волонтерка, засновниця "Центру підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська в ефірі Вечір.LIVE.
Як пояснила Берлінська, проблема в тому, що ворог теж рухається. Спочатку Україна виграла час завдяки "Мавікам", FPV-дронам, морським дронам, але ворог швидко перейняв ці практики і дуже успішно їх масштабує.
"На війні в багатьох напрямках технологій є така тенденція: українці винаходять, росіяни копіюють і масштабують. Тому в кібервійськах, я вважаю, дуже важливо не просто дати урок ворогу, показати, що так можна, і вони кинуться створювати своє, а дійсно наповнити це сенсом, підібрати кращих інженерів", - зазначила вона.
Берлінська підкреслює, що часто таких інженерів на фронті застосовують не за призначенням – вони працюють як водії, мінометники чи діловоди. Ці професії теж потрібні, пояснила вона, але застосовувати людей треба там, де вони приносять найбільшу користь.
"Якщо ця умовна рота може з одного боку тримати якийсь напрямок невеличкий, буквально кілометр чи кілька. А з іншого боку вони можуть виготовляти дрони і знищувати військові спрооможності Росії... треба воювати розумніше", - наголосила волонтерка.
24 лютого Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном у Білому домі заявив, що готовий "цього або наступного тижня" зустрітись у Білому домі з Володимиром Зеленським для підписання угоди про використання корис...
Локалізація виробництва бронемашин Roshel в Україні посилить обороноздатність та відкриє нові можливості для українських виробників. Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" уклало угоду з канадською компанією Roshel для локалізації ви...