Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що російська армія використовує ув’язнених чи жителів ОРДЛО для виявлення вогневих позицій українських захисників. Про це він сказав в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.
«Використовують свіжомобілізованих — неважливо звідки, з окупованої території чи з тюрем, — їх використовують як гарматне м’ясо. Їх постійно кидають вперед на лінію вогню — і вони просто як розхідний матеріал, одразу гинуть», — сказав Гайдай.
Він зазначив, що новобранці не проходять підготовку та не мають нормального екіпірування, тому їх просто кидають для того, щоб з’ясувати, де українські вогневі позиції, які потім російська армія намагається обстрілювати з артилерії.
Гайдай додав, що ув’язнені з російських колоній потрапляють у приватну військову компанію, тож армія РФ в разі загибелі їх не обліковує. «Загиблих з ПВК не обліковують, і за них „лади“ та по 10 тысяч рублів не дають… сподіваюся, що хоч кульки видають», — підсумував глава ОВА.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали:
На нафтогазовому родовищі Карачаганак у Казахстані на понад 25% скоротили видобуток нафти після того, у Росії зупинився газопереробний завод, що переробляє газ із цього родовища. Про це у п’ятницю, 26 червня, повідомив Bloomberg із посиланням на російс...