
Виходити з ворожого оточення під Іловайськом в 2014 році бійцям ЗСУ довелося без їжі і води. Крім того, при спробі прориву до своїх угрупованнь вони буквально повинні були йти через суцільний вогонь. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» розповів Герой України, генерал-майор ЗСУ, директор Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук (позивний «Сумрак»), передають Патріоти України.
За його словами, дощова вода, яку бійцям доводилося пити прямо з калюж, була брудною, тому військові отримували кишкові інфекції. Потім бійці на Саур-могилі втратили зв'язок з тими, хто знаходився на інших позиціях, і якийсь час навіть не підозрювали, що опинилися в кільці Іловайського котла. Тому їм довелося проривати його наосліп.
«Ми тоді не розуміли, що це Іловайський котел. Все палало, все горіло, земля. Росіяни перемололи Саур-могилу повністю. І навколо всі будинки, вулиці, села - все горіло, все палало. Тоді літо було - ця рілля, соняшники, пшениця, кукурудза - де б, куди ми не йшли, все горіло. Кругом розбита техніка, гармати. Ми розуміли, що так чи інакше нам варіанти - або прориватися, чи здаватися, або підірвати себе гранатами. У кожного вибір був», - згадав Гордійчук.
В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...
Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...