Повідомляється, що субмарина нібито "успішно вийшла з доку, і її ремонт триває на воді". Водночас про точні терміни відновлення підводного човна "Ростов-на-Дону" нічого не відомо.
Дизель-електричний підводний човен "Ростов-на-Дону" проєкту 636.3, який дістав у 2023 році пошкодження під час ракетної атаки ЗСУ на Севастополь, виведено з доку для продовження ремонтних робіт. Про це повідомили російські профільні ресурси з посиланням на інформацію з джерел в оборонно-промисловому комплексі РФ, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Зазначається, що субмарина успішно вийшла з доку, і тепер її ремонт триває на плаву. Хоча точних термінів відновлення роботи дизель-електричного підводного човна поки що немає, але це може статися найближчим часом, оскільки ремонт триває на повну.
Ремонтом займаються місцеві суднобудівники в тандемі з фахівцями підприємства "Адмиралтейские верфи". Про це також повідомило російське агентство ТАСС, яке обережно подало інформацію, написавши, що "деякий час тому субмарина успішно вийшла з доку, і її ремонт триває на воді". Тим часом у публікації одразу послідувало застереження, що поки що агентство не володіє фактами, що підтверджують цю інформацію.
Підводний човен "Ростов-на-Дону" — другий у серії з шести дизель-електричних підводних човнів класу "Варшав'янка", побудованих для Чорноморського флоту на підприємстві "Адмиралтейские верфи" у Санкт-Петербурзі. Його заклали 21 листопада 2011 року, спустили на воду в червні 2014 року, у 2014 році він розпочав заводські ходові випробування, після чого увійшов до складу флоту.
Субмарина належить до класу так званих стелс-підводних човнів і часто згадується на ресурсах НАТО як "покращений клас Kilo"
Водотоннажність "Ростова-на-Дону" становить близько 3 100 тонн під час спливання і близько 3 950 тонн під час занурення. Така відносно невелика водотоннажність дає змогу знайти баланс між розмірами та оперативними можливостями.
Нагадаємо, про знищення російського підводного човна "Ростов-на-Дону" у вересні минулого року розповів полковник Юрій Ігнат, який обіймав на той час посаду спікера Повітряних сил ЗСУ. У своєму повідомленні він застосував формулювання -"розправилися з підводним човном".
У такому контексті говорили й оглядачі британського видання Naval News, які стверджували, що російська субмарина не просто пошкоджена, а знищена. Причому, враховуючи масштаб пошкоджень, можливість відновлення підводного човна аналітики назвали нереалістичною.
Бійці ударної групи «Чорний лебідь» 225 штурмового батальйону витратили 13 скидів на російського штурмовика, який ніяк не хотів помирати. Відео влучань було оприлюднено 21 листопада на каналі групи, зазначають Патріоти України. . Хитрий та спритний ро...
Російська Федерація дійсно може завдати удару по урядовому кварталу Києва. Але це означатиме перехід реальних "червоних ліній". Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Ж...