
З метою примусити Україну підписати неприйнятні капітуляційні вимоги щодо припинення війни країна-агресор Росія розглядає варіант атакувати стратегічні об’єкти енергосистеми України. Про це 17 січня повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України, передають Патріоти України.
Зокрема йдеться про підстанції передачі електроенергії, які забезпечують роботу українських АЕС. "Шляхом знищення або виведення з ладу цих підстанцій Москва прагне від’єднати енергоблоки АЕС від об'єднаної енергосистеми України, аби цивільні українці тотально опинились без світла і тепла", – йдеться у повідомленні.
У межах своєї кампанії тиску РФ також планує посилити залякування країн Європи та Заходу загалом, аби стримати підтримку України, зокрема її здатність відбивати терористичні повітряні удари росії по критичних об’єктах енергетичної інфраструктури, зазначили у ГУР МО.
Також у розвідці повідомили, що станом на середину січня 2025 року Росія здійснила розвідку десяти відповідних об’єктів критичної енергетичної інфраструктури у дев’яти областях України.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....