"Росіяни цілять по нашим аеродромам": Експерт пояснив, як Україні отримати максимум від F-16

Авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів, як захистити F-16 після того, як вони опиняться на території України, скільки часу в інших країнах витратили на підготовку до переходу на новий вид літаків та яке озброєння потрібно в комплекті з винищувачами, передають Патріоти України.

Він зазначив, що існує багато способів для захисту місць дислокації авіаційної техніки. "Найперше, надійне ППО, яке захищає від балістики. Тому що, ця концентрація 48-ми російських комплексів "Іскандер" навколо нашого північного кордону, вони якраз як загроза. Може бути дуже швидкий удар і літаки не встигнуть підняти в повітря. Друге, різні укріплення аеродромів – це капоніри, закриті бокси, підземні сховища тощо.

Засобів дуже багато і немає сумнівів, що спеціальні команди над цим працювали з погляду концепції, плану, організації ресурсів. Тому що росіяни цілять по нашим аеродромам, незважаючи на те, є там F-16 чи ще нема. На всяк випадок бомблять по Старокостянтинову та Миргороду. До всього треба готуватися", - акцентував Криволап.

Іран в очікуванні Су-35, "які їм, мабуть, так і не зможуть поставити росіяни", взагалі побудував підземний аеродром.

"Де літак влітає і вилітає, а все інше під землею. Іранці будували цей аеродром близько трьох років і наскільки відомо по супутниковим знімкам, там досі тривають роботи. Але точно сказати важко, бо це дуже закрита країна, тому мало інформації", - додав він.

Авіаційний експерт зауважив, що для переходу на нові види літаків, в мирних умовах деякі країни витрачали 1,5 року, а іншим знадобилось на підготовку в два рази більше часу.

"Взагалі, інші країни, які переходили на F-16 або F-35, тобто, на нові для себе види літаків, на це витрачали від 1,5 до 3 років. І це досвід наших країн-сусідів, Польщі, Чехії, Румунії тощо. Знадобилось півтора-два-два з половиною і до трьох років. Причини були різні, там де це зайняло три роки, скоріше на це були організаційні, технічні та фінансові. А от якщо впиралися, то це від півтора до двох з половиною років", - підкреслив він.

Криволап зазначив, що зараз багато точиться розмов про те, що Україні декілька разів переносили строки надання F-16, але це навпаки допомагає нам краще підготуватись.

"Якщо пригадати хронологію подій, то на початку, коли ми просили закрити небо та надати F-16, існувала думка, що треба два-три тижні - і наші пілоти вже будуть літати на F-16. Може вони б і літали, але це було б, на мою думку, не дуже гарною для нас подією. Ми б навіть втрачали дуже велику кількість пілотів, бо до цього треба довше готуватися. Навчання технічного персоналу також може зайняти навіть більший час, ніж підготовка пілотів", - акцентував він.

Авіаційний експерт резюмував, що вкрай важливо для України, щоб разом з F-16 в комплекті йшло озброєння, яке можуть використовувати винищувачі. Це радари, які можуть виявляти російські літаки та далекобійні ракети повітря-земля і повітря-повітря. "Радар 83, ракети AMRAAM і JASSM. І все тоді буде добре",- підкреслив Криволап.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...