Росіяни втратили у битві за Бахмут 100 тис. військових, - Білий дім

Росія за період військових дій поблизу Бахмута втратила 100 тисяч особового складу. Як заявив 1 травня речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, такої позначки окупанти досягли за п’ять місяців війни. Його слова передає SkyNews, передають Патріоти України.

Таке число засноване на оцінках американської розвідки. Зокрема відомо, що з грудня 20 тисяч були вбитими, а половина з ліквідованих – це найманці ПВК "Вагнер".

Кірбі зазначив, що наступ російської армії на Бахмут зупинився і провалився. В останні місяці Росія зосередила свої сили на Донбасі, зокрема на тому, щоб захопити Бахмут. Однак українські захисники досі тримають оборону міста.

Поточна ситуація у Бахмуті: що відомо

Командувач східним угрупуванням військ генерал-полковник Олександр Сирський 1 травня заявив, що ЗСУ відбили у росіян деякі позиції у місті. На Бахмутському напрямку тривають інтенсивні бойові дії.

Москва дала знати про власну слабину: Лавров пригрозив Україні "комплексом заходів", а потім виявив готовність відновити переговори "в будь-який час"

вівторок, 23 червень 2026, 15:48

Кремль наразі робить те, що сам вважає проявом слабкості: просить про переговори. Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) країни-агресорки РФ Сергій Лавров стверджує, що Москва готова «забезпечити безпеку» свого союзника — Білорусі. При цьому Росія ...

"Запальна" ніч у Криму знищено стратегічний міст, і загалом понад 60 цілей

вівторок, 23 червень 2026, 15:10

У ніч на вівторок, 23 червня, підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ завдали ударів по понад 60 ключових об'єктах противника на тимчасово окупованій території Криму. Про військові досягнення повідомили Сили безпілотних систем ЗСУ та майор Роберт "Мадяр"...