"Російські дипломати тікають так само майстерно, як російські солдати": Кулеба висміяв Лаврова за те, що той втік із Ради безпеки ООН

Кулеба висміяв Лаврова за те, що той втік із засідання Ради безпеки ООН відразу після завершення свого виступу

Зустрічі високого рівня в Нью-Йорку проходять на тлі чергової ескалації, спровокованої заявами Путіна про псевдореферендуми та мобілізацію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своєму виступі на засіданні Ради Безпеки ООН у США звернув увагу присутніх, що глава російського МЗС Сергій Лавров пішов одразу після своєї промови, "переповненої штампами розпропаганди".

"Я зауважив, що російські дипломати тікають так само майстерно, як російські солдати", - сказав Дмитро Кулеба, проводячи паралелі з відступом російської армії під час контрнаступу українських сил у Харківській області.

Зазначимо, що Лавров прибув на засідання Ради безпеки, присвячене ситуації в Україні, із запізненням на півтори години і лише на свій виступ. У своєму виступі він зокрема заявив, що "Україна остаточно перетворилася на тоталітарну державу неонацистського роду".

Також у своїй промові він почав повторювати російські наративи про "свавілля" та "злочини" так званого "київського режиму", які, за його словами, залишаються можливими через "заступництво" з боку США та їх союзників.

"США їх союзники за потурання міжнародних правозахисних інститутів вісім років планомірно покривають злочини київського режиму, вибудовуючи свою політику щодо Зеленського, виходячи з відомого американського принципу: він, звичайно, с*кін син, але він наш с*кін син", - сказав Лавров у Нью-Йорку.

Пізніше слово на засіданні Ради безпеки ООН взяв Кулеба, заявивши, що зала засідань бачила багато гарячих дискусій і криз за час свого існування, але "обсяг сьогоднішньої брехні від російських дипломатів є безпрецедентним".

"Насправді, єдине, що заслуговує на реакцію в сьогоднішньому російському виступі, з усього потоку цієї брехні, - це неприйнятний жаргон, використаний російським представником щодо президента іноземної країни, президента України", - підкреслив український міністр.

Раніше Кулеба на питання про те, як він перебуватиме в одному залі з Лавровим, пожартував, що дотримуватиметься "безпечної соціальної дистанції".

Є просування: Генерал Тарнавський повідомив позитивні новини з Таврійського напрямку

середа, 4 жовтень 2023, 0:55

Сили оборони України просунулися на Таврійському напрямку. За добу українські військові знищили 20 одиниць військової техніки і вісім складів боєприпасів російських окупантів. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Тав...

Таке сталось вперше в історії: Палата представників Конгресу США достроково звільнила спікера Маккарті

середа, 4 жовтень 2023, 0:15

У вівторок, 3 жовтня, спікера Палати представників (нижня палата Конгресу США) Кевіна Маккарті достроково звільнили з посади. Це перший такий випадок в історії Сполучених Штатів. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. "Жоден спікер Палати п...