"Російські дипломати тікають так само майстерно, як російські солдати": Кулеба висміяв Лаврова за те, що той втік із Ради безпеки ООН

Кулеба висміяв Лаврова за те, що той втік із засідання Ради безпеки ООН відразу після завершення свого виступу

Зустрічі високого рівня в Нью-Йорку проходять на тлі чергової ескалації, спровокованої заявами Путіна про псевдореферендуми та мобілізацію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своєму виступі на засіданні Ради Безпеки ООН у США звернув увагу присутніх, що глава російського МЗС Сергій Лавров пішов одразу після своєї промови, "переповненої штампами розпропаганди".

"Я зауважив, що російські дипломати тікають так само майстерно, як російські солдати", - сказав Дмитро Кулеба, проводячи паралелі з відступом російської армії під час контрнаступу українських сил у Харківській області.

Зазначимо, що Лавров прибув на засідання Ради безпеки, присвячене ситуації в Україні, із запізненням на півтори години і лише на свій виступ. У своєму виступі він зокрема заявив, що "Україна остаточно перетворилася на тоталітарну державу неонацистського роду".

Також у своїй промові він почав повторювати російські наративи про "свавілля" та "злочини" так званого "київського режиму", які, за його словами, залишаються можливими через "заступництво" з боку США та їх союзників.

"США їх союзники за потурання міжнародних правозахисних інститутів вісім років планомірно покривають злочини київського режиму, вибудовуючи свою політику щодо Зеленського, виходячи з відомого американського принципу: він, звичайно, с*кін син, але він наш с*кін син", - сказав Лавров у Нью-Йорку.

Пізніше слово на засіданні Ради безпеки ООН взяв Кулеба, заявивши, що зала засідань бачила багато гарячих дискусій і криз за час свого існування, але "обсяг сьогоднішньої брехні від російських дипломатів є безпрецедентним".

"Насправді, єдине, що заслуговує на реакцію в сьогоднішньому російському виступі, з усього потоку цієї брехні, - це неприйнятний жаргон, використаний російським представником щодо президента іноземної країни, президента України", - підкреслив український міністр.

Раніше Кулеба на питання про те, як він перебуватиме в одному залі з Лавровим, пожартував, що дотримуватиметься "безпечної соціальної дистанції".

Москва отримала відповідні попередження: США має план дій, якщо РФ застосує ядерну зброю проти України - Блінкен

понеділок, 26 вересень 2022, 6:00

Блінкен відмовився поділитися конкретними відомостями, але зазначив, що "ми дуже чітко говорили з росіянами публічно і приватно, щоб вони припинили базікати про ядерну зброю". За його словами, невідомо, чи скаже хто-небудь у Кремлі президенту Росії Вол...

Коаліція правих партій з партіями-"друзями Путіна" перемагає на виборах у Італії

понеділок, 26 вересень 2022, 5:45

Праві та крайні праві партії за попередніми даними здобувають впевнену перемогу на парламентських виборах у Італії. Про це свідчать кілька екзитполів, результати яких оприлюднені після закриття дільниць. Зокрема, опитування, яке провів телеканал Sky Tg...