Російські еліти вже думають, як не потрапити до кримінальних судів: Клімкін розповів про можливі механізми виплати Україні репарацій

Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Росія після завершення війни може погодитися на виплату репарацій Україні, як би парадоксально це не звучало. Така ситуація може скластися, якщо така схема буде пов'язана із частковим скасуванням санкцій проти РФ, передають Патріоти України.

Ті обмежувальні заходи, які зараз запроваджено проти РФ, "душать її економіку як зашморг", з санкціями вона буде лише занепадати. Про це Клімкін сказав, спілкуючись із журналістом Олексієм Мустафіним у рубриці "MUST know" на OBOZREVATEL TV.

Він розповів про можливі механізми виплати Україні репарацій. Перший із них – це можливість встановлення спеціального податку на експорт ресурсів із РФ, зокрема енергоносіїв. "Приблизно схоже на те, як Ірак платив Кувейту, але дещо в іншому сенсі", – пояснив ексміністр.

Другий варіант – це використання заарештованих російських ресурсів. Юридична база для того, щоб їх заарештувати, є, а щоб відібрати і передати заморожені ресурси – поки що немає. Для цього потрібно довести, що це злочинні активи, після чого національні суди прийматимуть рішення про їх передачу Україні.

"Ну і будуть рішення міжнародних судів. Росія від цього нікуди не подінеться. Я знаю, що багато хто в російських елітах дуже замислився, що можна потрапити до різних судів і потім твоє життя зміниться з точністю до навпаки", – каже Клімкін. Він резюмував, що всі перераховані вище чинники, на його думку, змусять Росію заплатити Україні.

"Ідеальний історичний шанс”: Росіянина арештували через пропозицію Кадирову захопити Москву

неділя, 29 січень 2023, 10:53

Проти мешканця Хабаровського краю РФ Захара Заріпова відкрили кримінальне провадження та відправили до СІЗО через його пост у “Живому журналі” із закликом до голови Чечні Рамзана Кадирова захопити Москву. Про це повідомляє "ОВД-Інфо", передають Патріот...

РФ готує кілька етапів наступальних дій в Україні: В ISW назвали напрямки і цілі окупантів

неділя, 29 січень 2023, 10:29

Російські сили намагаються перешкодити Україні відновити ініціативу, можливо, напередодні запланованого "рішучого" наступу Росії на Донбасі. Окупанти хочуть провести кілька етапів наступальних дій, кульмінацією яких, за їхнім планом, має стати захоплен...