Російські окупанти готуються до втечі із Запорізької АЕС, - президент "Енергоатому"

Російські окупанти, які захопили Запорізьку атомну електростанцію, незабаром можуть покинути АЕС. В останні тижні спостерігаються ознаки підготовки до їх можливого відходу. Про це в ефірі телемарафону розповів президент Енергоатому Петро Котін. Він зазначив, що росіяни можуть спробувати вивезти з АЕС все, що вийде, передають Патріоти України.

"По-перше, дуже багато стало з'являтися публікацій в російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто було б покинути, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і крадуть все, що можуть знайти", - сказав Котін. Президент Енергоатому акцентував на тому, що поки рано говорити про відхід окупантів із ЗАЕС. Тим більше вони найімовірніше замінували територію станції.

Ситуація на Запорізькій АЕС

21 липня повідомлялося, що окупанти розмістили військову техніку та вибухівку у машинній залі енергоблоку Запорізької АЕС. Все це знаходилось поруч з обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора, а також близько до головного маслобаку. У цьому баку зберігається легкозаймисте масло, яке використовують для охолодження парових турбін.

Під ударом: Аналітики ISW назвали слабке місце російської логістики в Криму

понеділок, 22 червень 2026, 21:52

Україна продовжує системно завдавати ударів по логістичній інфраструктурі Росії в районі Керченської протоки, намагаючись ізолювати окупований Крим від основних маршрутів постачання, передають Патріоти України з посиланням на Інститут вивчення війни (...

Кремль не дарма нервує: Україна створила РФ серйозні проблеми, з якими сама боролася від початку війни, - Missile Matters

понеділок, 22 червень 2026, 21:14

Масований наліт українських далекобійних дронів-камікадзе по території Росії показує, що Кремль зіштовхується з тією ж проблемою, яку досі не може розв'язати Україна. Це стосується переважно нестачі боєкомплекту до засобів ППО. передають Патріоти Украї...