
Російський агент, який мобілізувався до ЗСУ, щоб шпигувати за Силами оборони на східному фронті, отримав 15 років ув’язнення. Про це повідомляє СБУ в четвер, 13 червня, передають Патріоти України.
Українська спецслужба затримала фігуранта наприкінці лютого 2024 року, коли той, «усвідомлюючи невідворотність покарання», намагався втекти до невизнаного Придністров'я. Як повідомляє Служба безпеки, агентом виявився житель Дніпропетровської області. У 2000-х роках він закінчив Московський державний університет, де здобув юридичну освіту. Саме під час навчання чоловіка помітила російська розвідка.
Після закінчення університету фігурант повернувся в Україну та «чекав» на ворожі завдання. Уже під час повномасштабного вторгнення Росії, у 2023 році, на чоловіка вийшов російський куратор, який «активував» його для проведення розвідувально-підривної діяльності.
Для цього агент мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ, у складі якої його направили в район Бахмута. Там чоловік збирав розвіддані про місця базування та переміщення українських військ. Його визнали винним за ч. 2 ст. 111 ККУ (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 4 ст. 408 ККУ (дезертирство). Агент отримав 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У Міністерстві закордонних справ України не бачать причин говорити про "роз’єднання" України й Молдови у процесі вступу до ЄС після останніх заяв президентки Єврокомісії. Такий коментар в МЗС надали журналістам, передають Патріоти України. В МЗС зазнач...
За спостереженнями доктора історичних наук та професора Українського католицького університету Ярослава Грицака, президент РФ Володимир Путін став параноїдальним. Та чи означає це, що росіяни цим скористаються і зможуть влаштувати революцію? Більше про...