Російський диктатор раптом "затурбувався" про знедолене Сомалі: Ердоган розповів про розмову з Путіним

Президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що він виступає за зняття тимчасових обмежень у зерновій угоді щодо експорту з України агропродукції. Крім того, він розповів про свою розмову із президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Euronews

"Я думаю, було б невірним встановлювати тут обмеження за часом. Ми говорили Росії та Україні, що чим довше діятиме угода, тим краще вона буде", – сказав Ердоган на брифінгу. За його словами, під час розмови Путін висунув свої пропозиції.

Президент РФ заявив, що африканські країни, зокрема Малі, Сомалі та Судан, мають отримувати агропродукцію безкоштовно. "Мета пана Путіна – забезпечити бідні африканські країни, особливо в таких країнах як Малі, Сомалі, Судан", – сказав Ердоган.

Зазначимо, російські ЗМІ при цьому повідомляють, що Путін намагається побудувати образ РФ як країни, яка об'єднує та представляє інтереси пригноблених держави. "Антиамериканська коаліція" при цьому має складатися із тих держав, які фактично залежать від РФ.

Термін дії поточних "зернових угод" спливає 19 листопада. І існує ймовірність того, що вони не будуть продовжені, що, за даними The Economist, може призвести до глобальної продовольчої кризи. Адже в такому разі йтиметься про втрату зерна, яким можна було б нагодувати 240 млн осіб.

Причина ситуації, що склалася, – позиція Кремля. Росія вимагає нових торгів за "зерновою угодою", проте Туреччина як ключовий гарант домовленостей хоче продовжити їх одразу на рік.

З іншого боку, президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що під час зустрічі з диктатором Володимиром Путіним домовився з ним про безкоштовні постачання російського зерна до найменш розвинених країн. Що також ставить під загрозу продовження угоди щодо експорту з України.

На концерті Кобзона тримається аншлаг, у росіян також висока утилізація автотранспорту та артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 9 травня

субота, 9 травень 2026, 7:16

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.26 орієнтовно склали:

Україну залишають на потім: ЄС прагне пришвидшити вступ Молдови до свого союзу

субота, 9 травень 2026, 6:51

Брюссель має намір діяти швидко у питанні переговорів щодо вступу Молдови до Європейського Союзу, однак конкретної дати їх початку ще не встановлено. Про це заявила верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас, передає Reuters. . "Ми ще ...