Російський політолог дав прогноз по Донбасу: Путіну не вигідна нова війна з Україною

Але основна і вже давно зрозуміла думка щодо змін в РФ і Кремлівській верхівці залишається тою ж.

Серйозного нового витка війни Росії з Україною не буде, проте ситуація з Донбасом буде залишатися й надалі у підвішеному стані. Російський політолог Дмитро Орєшкін в інтерв'ю сайту "Сьогодні" пояснив, що на повернення окупованих територій слід розраховувати тільки після серйозного підвищення рівня життя в усій Україні.

"Війни не буде. Це не вигідно ні Путіну, ні Україні. У першому випадку (для РФ) санкції, у другому (для України) – зрив Мінських домовленостей, засудження Заходом, можливість для Путіна відкрито вести бойові дії. Ситуація буде зафіксована на роки, як і у Придністров'ї. Це буде постійний головний біль для України і гальмо для вступу в Євросоюз і НАТО. У довгостроковій перспективі це глухий кут для цих територій", – сказав він.

Зі слів Орешкіна, більшість не хоче втягуватися в серйозну війну заради силового повернення цих територій – люди хочуть, щоб Україна показала таку соціально-економічну динаміку, як сусідня Польща.

"Ось коли люди будуть жити краще, ніж в Росії, тоді можна говорити про повернення. Не воювати ж з Росією, у якої військова перевага над Україною. Але й Росія вже атакувати Україну не може: будуть санкції, поглиблення ізоляції, військові втрати. Тому Донбас буде у підвішеній ситуації, буде привід для риторики і політичних ігор з нульовим результатом, взаємними звинуваченнями. Ось така нецікава перспектива, насамперед для жителів непідконтрольних територій. З російськими паспортами або без них, але все ж життя там буде контролюватися цілком бандитським режимом. Покійний Захарченко або живий Пушилін - це вже деталі. Це територія без майбутнього, статусу і надії ", – прояснив політолог.

Він вважає, що не варто очікуватися зміни ситуації в найближчі роки, Володимир Путін і силовики ФСБ при владі в Росії.

Варто відзначити, що протягом кордону з Україною Росія наростила потужне військове угруповання, яка готове до масштабного вторгнення. Тому на сьогодні загроза великої війни з окупантами все ще зберігається. Зі слів начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, Росія за годину може почати повномасштабну війну проти України. Генерал також пояснив, чому агресор зацікавлений у захопленні України.


Війна на Донбасі

Конфлікт на сході України розпочався після вторгнення у квітні 2014 року російських військ на українську землю через кордон в частині Донецької та Луганської областей. Це сталося після того, як у березні був незаконно анексований Росією Крим. Через те, що Росія всіляко заперечує своє відношення до конфлікту, війна має вид як неоголошена. Водночас світова спільнота в особі Євросоюзу, Сполучених Штатів і багатьох інших країн засуджують агресивні дії РФ і не визнає анексію Криму. Росія регулярно озброює місцевих бойовиків, передає їм техніку, а також направляє на схід України своїх військових.

Згідно моніторингової місії ООН з прав людини, кількість загиблих з початку війни на Донбасі за період з квітня 2014 до кінця 2018 року – від 12,8 до 13 тисяч осіб. За даними місії, близько 3300 загиблих – цивільні, 4000 – українські військовослужбовці, 5500 – російські бойовики. До того ж, від 27 до 30 тисяч осіб отримали поранення під час збройного конфлікту.

Джерело: Сьогодні

Хіти тижня. "Зеленський послідовно веде стратегію, яка збігається з його цінностями": Арестович вказав на головну помилку президента

неділя, 19 січень 2020, 3:00

За словами експерта, однією з ключових подій 2019 року був "злам" стратегії Петра Порошенка. Військовий експерт Олексій Арестович заявив, що президент Володимир Зеленський реалізує стратегію на примирення з Росією, і тому ЗСУ менше стріляють у відповід...

Хіти тижня. При спробі перетнути адмінкордон з окупованим Кримом затримано відомого сепаратиста (фото)

неділя, 19 січень 2020, 2:00

За інформацією Служби безпеки, затриманий "особисто сприяв" захопленню штабу ВМС, що "знизило можливості України оперативно реагувати на військову агресію Росії". Ім'я та прізвище підозрюваного не називаються, проте журналістам стало відомо, що йдеться...