Російський слід чи звичайна провокація: Дещиця пояснив, що стоїть за протестами польських фермерів

Протести фермерів на українсько-польському кордоні не вщухають, на 20 лютого заплановано чергову акцію і протестувальники мають намір заблокувати всі пункти пропуску. Інциденти на кордоні швидше за все є звичайною провокацією, але не можна виключати і російський слід. Про те, що насправді стоїть за протестами польських фермерів, розповів надзвичайний і повноважений посол України в Польщі 2014-2022 років Андрій Дещиця в інтерв'ю OBOZ.UA, передають Патріоти України.

За словами дипломата, він сподівається, що висипане на асфальт українське збіжжя є лише емоційною реакцією протестувальників.

При цьому Дещиця не відкидає, що це була провокація. "Порушено відповідне кримінальне провадження за пошкодження майна. Бо це майно є приватне, і пошкодження автомобіля, і пошкодження товару з зерна. Але сподіваюся, що це була емоційна реакція і не витримали нерви. Але слід, звичайно, не відкидати такий аспект, як провокацію. Провокацію, яка б могла спричинити відповідні різкі дії з боку українських водіїв. Просто коли на тебе нападають, ти не знаєш як реагувати, а поліція не реагує. Тому ти починаєш відбиватися і невідомо, чим би це могло закінчитися. Тому я не відкидаю такий аспект цього факту", – сказав Дещиця.

Однак, багато фактів вказує на те, що в блокуванні кордонів є російський слід, зазначив дипломат. Він звернув увагу, що на польський ринок спокійно заходить російська та білоруська сільськогосподарська продукція, причому в більшій кількості, ніж українська, але польські фермери чомусь не протестують проти цього. За його словами, української сільськогосподарської продукції, зокрема, зерна, в Польщу надходить набагато менше, ніж з Росії.

"Чомусь про це не говорять, що в Польщу надходить дуже багато сільськогосподарської продукції з Росії. Зовсім не виключено, що це зерно крадене в Україні, завезене в Польщу, і таким чином демпінгує ціни в Польщі. Але проти нього чомусь польські фермери не виступають. І це є джерело такої напруженої ситуації із цінами на сільськогосподарську продукцію у Польщі. А української продукції набагато менше надходить в Польщу, ніж з Росії. На це потрібно звернути увагу польському уряду і польським виробникам", – наголосив український дипломат.

З огляду на те, як діють польські протестувальники, виникає питання, чи ці блокування кордонів мають лише економічну складову, чи вони направлені на те, щоб підірвати обороноздатність України через ті канали, які має Росія в Польщі.

"Думаю, що там є російський слід, тим паче, що ці протести розпочинали автоперевізники, яких підтримує право-радикальна популістська партія "Конфедерація", а вона відома тим, що має зв'язки з Росією та підтримку з боку РФ", – наголосив Дещиця.

Путін досі тремтить від стразу як поросячий хвіст: По всій Росії чекісти хапають соратників Пригожина до річниці походу вагнерівців на Москву

неділя, 23 червень 2024, 16:30

У Росії ФСБ проводить "велику спецоперацію" щодо близьких соратників Євгена Пригожина до річниці так званого "маршу справедливості" ПВК "Вагнера" на Москву, який розпочався 23 червня 2023 року,. Операція проводиться в різних містах, інформує російський...

Сатанинська підступність: Засудженого за смертельну ДТП Єфремова хочуть відправити на війну в Шторм Z, щоб вбивав своїх колись любих українців

неділя, 23 червень 2024, 15:54

Опозиційному російському діячеві, актору Михайлу Єфремову, який відбуває покарання за смертельну ДТП, можуть дати умовно-дострокове звільнення за однією умовою - 60-річний чоловік має брати участь у так званій СВО. . Таку завяу нещодавно зробила орга...