Російський ВПК у кризі, але мікрочипи для ракет може поставити Казахстан та Грузія, - експерт

Військовий експерт Олег Жданов прокоментував повідомлення про те, що приватні російські компанії можуть зобов'язати ремонтувати військову техніку - танки, БТР та інше - і відмовитися від такого держзамовлення, які дають МНС, ФСБ чи Росгвардія, вони не зможуть. Коментар розміщено на YouTube, передають Патріоти України.

"ВПК РФ перебуває у стані стагнації, а заяви Путіна про те, що Уралвагонзавод може до кінця року зібрати 35 танків — це крапля в морі, це один батальйон. Тому вони вирішили обкласти трудовим податком бізнес", — зазначив Жданов.

Власників компаній зобов'яжуть збільшити робочий день — до цілодобової роботи, відкликати співробітників з оплачуваних відпусток і, можливо, навіть розширювати штат співробітників. Водночас замовник матиме право змінювати обсяги та вартість замовлення на свій розсуд.

За словами аналітика, компаніям, які раніше ремонтували цивільну техніку, тепер доведеться працювати з військовою технікою — танками, БТР, БМП.

Жданов зазначив, що на 1 січня цього року в Росії практично всі військові програми з модернізації та розвитку військової техніки припинені через санкції та спад виробництва. Тепер до всього додалися і санкції на постачання західних деталей для комплектування.

Допомога Казахстану та Грузії

"До речі є інформація, буде дуже шкода, якщо вона підтвердиться, про те, що Грузія та Казахстан активно шукають схеми, за якими вони могли б постачати санкційні товари у РФ. Особливо Казахстан мікрочипи намагається знайти для Росії. Це було б дуже погано", — зазначив Жданов, також уточнивши, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, попри те, що відмовився визнати "ДНР" і "ЛНР" як самостійні держави, все ж таки залишається в добрих стосунках із Путіним.

Білорусь не має грошей на мобілізацію

Олег Жданов також прокоментував повідомлення про мобілізацію, що проходить в Білорусі. За його словами, влада Білорусі не змогла провести навіть мобілізацію.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 20 серпня

субота, 20 серпень 2022, 9:15

Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку. За 177 днів війни в Україні втрати Росії становлять – 44 900 військових, 1 907 танків та 1 018 артилерійських систем. Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 20.08 орієнтовно склали:

Віддав життя за Україну: Льотчик Олександр Бринжала пішов у бій проти 12 ворожих винищувачів

субота, 20 серпень 2022, 8:56

2 березня 2022 року у боях за мирне небо над Києвом загинув льотчик-винищувач 1 класу 40-ї бригади тактичної авіації Військово-повітряних сил Олександр Бринжала. Разом із товаришем та побратимом Володимиром вони вдвох протистояли в повітрі дюжині росій...