Росію списали в утиль, або Чому Середня Азія робить ставку на Туреччину, - Кущ

"Україна стає могильником ОДКБ, митного та Євразійського союзу. А в гості до РФ завітав шанирак. Візит президента Казахстану Токаєва в Анкару підтвердив, що Середня Азія відчалює від РФ", - пише у своєму блозі Олексій Кущ, передають Патріоти України, і продовжує:

"Роль балансира Китаю в регіоні буде відігравати Туреччина, А Союз тюркських держав стає ключовим регіональним суперником Росії. І дивлячись на динаміку зростання і демографію тюркських країн, ніхто в даному суперництві не поставить на Москву.

Організація економічного співробітництва тюркських держав трансформується в провідну інтеграційну силу, перетворюючись на ключовий вектор регіональної консолідації. МС і Євразійський союз-майже минуле. ОДКБ теж буде відмирати, але повільніше.

Але тут все логічно: що може дати підсанкційна кризова Росія Центральній та Середній Азії? Нафта, газ і вугілля - так вони є в Казахстані. Загальний ринок? Але з урахуванням падіння внутрішньої платоспроможності РФ, він вже не такий цікавий. Сьогодні Узбекистан + Туреччина за демографією майже рівняються РФ.

Робота для мігрантів? Середня Азія переорієнтується на Китай і Південну Корею. Раніше РФ могла захистити від ісламістів і Китаю. Але зараз, в епоху "божевільних російських політичних еліт" афганський Талібан сприймається як зразок цивілізованості.

Роль балансиру щодо Китаю буде грати Туреччина. Вона сильніша за Росію. Нехай з імперськими фантомами і тягою до автократії, але своя, рідна. І прогнозована. Без божевілля історичних реконструкцій в російському стилі.

Китай шукає глибоку диверсифікацію старого торгового маршруту в ЄС для заміщення російського і білоруського напрямку.

Один з варіантів-шлях через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію і Туреччину. В обхід РФ. І Токаєв на зустрічі з Ердоганом обговорили вказаний маршрут, фактично давши російським інтересам в Китаї дзвінкого ляща.

Ця війна ще раз підкреслила важливість співпраці і згуртованості тюркських держав на двосторонньому рівні і під шанираком тюркських держав.

Мова про декоративний елемент у верхній частині юрти. Він зображений на державній символіці Казахстану і Киргизстану, є символом Тенгрі - небесного божества. Росія знайома з культом Тенгрі - з часів монгольського ярма...

Загалом, не знайшовши нічого, крім ганьби, в Україні, Росія назавжди втратила Центральну і Середню Азію і неймовірно посилила геополітичні позиції Туреччини, свого одвічного суперника в Чорноморському регіоні".

Нескладно здогадатись, хто був замовником: Будинок посла України у Ватикані невідомі вимазали екскрементами

п’ятниця, 2 грудень 2022, 21:29

У будинок посла України при Святому Престолі Андрія Юраша у четвер, 1 грудня, вдерлися невідомі та вимазали вхідні двері, сходи та стіни екскрементами. Про це Юраш розповів у коментарі ANSA, передають Патріоти України. "Ми не знаємо, хто фізично вчинив...

Заарештовану в Хорватії яхту Медведчука продадуть: Що планують зробити із грошима

п’ятниця, 2 грудень 2022, 20:00

За даними видання The Guardian, суд Хорватії передав 92,5-метрову яхту Royal Romance українському агентству з розшуку та менеджменту активів. Агенти АРМА прилетіли до Хорватії і оглянули заарештовану яхту, що належить членам сім'ї народного депутата та...