"У нас є чинне посольство в Москві": Росію та Китай ознайомлять з підсумками Саміту миру,, - очільник МЗС Швейцарії

Підсумки Саміту миру з питань України, що відбувся у Бюргенштоку 15-16 червня, будуть обговорювати з Росією, Китаєм та іншими країнами, які не брали участі в цьому міжнародному форумі. Про це повідомив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс на пресконференції за підсумками Саміту, передають Патріоти України з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Очільник швейцарського зовнішньополітичного відомства не уточнив, які саме теми стануть предметом розмови з представниками держави-агресорки і коли вона відбудеться. "У нас є чинне посольство в Москві, і кожні два тижні ми спілкуємося з міністром закордонних справ... Я не буду говорити про це більш конкретно", - сказав він.

Ігнаціо Кассіс повідомив також про плани обговорити результати саміту з іншими країнами, "у чиї двері ми постукали, а вони не прийшли, наприклад, із Китаєм". Глава МЗС нагадав, що ці країни відмовилися від участі, коли побачили неможливість залучити на цю зустріч представників Росії.

"Зараз ми проведемо з цими країнами глибоке обговорення і обговоримо, як або куди цей шлях може нас привести. Існують різні думки та ідеї щодо того, як можна продовжувати цей шлях, шлях до миру. І ці різні ідеї необхідно об'єднати, щоб знайти спільний шлях вперед", - наголосив Кассіс.

Він вказав, що Китай і Бразилія можуть піти іншим шляхом, і йдеться також про пошук способу об'єднати ці різні підходи. Водночас Ігнаціо Кассіс зазначив, що підтримка абсолютною більшістю учасників саміту підсумкового комюніке була для організаторів форуму несподіванкою. “Я думаю, що те, що майже всі учасники долучилися - лише 7 чи 8 людей відмовилися - це великий успіх. Ми самі були здивовані”, - сказав він.

Розвідувальний дрон ЗСУ вистежив і супроводив до місця стоянки: HIMARS уразив ЗРК ТОР росіян в Оленівці (відео)

вівторок, 23 липень 2024, 0:10

Наші військові уразили в окупованій Оленівці стоянку, де росіяни ховали комплекс протиповітряної оборони "ТОР", передають Патріоти України з посиланням на повідомлення прес-служби 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. . Комплекс протиповітряної обо...

Угорщина знову заблокувала фонд, звідки ЄС збирається оплачувати зброю для Україні

понеділок, 22 липень 2024, 23:55

Очільники МЗС країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі в понеділок вчергове не змогли досягти згоди з розблокування коштів Європейського фонду миру, з якого фінансуються поставки зброї в Україну. . Про це заявив високий представник ЄС із зовнішньої полі...