Росію вигнали з Ради Європи та ПАРЄ

Комітет міністрів Ради Європи у п’ятницю вирішив призупинити право Російської Федерації бути представленою у двох органах РЄ – у самому Комітеті міністрів та у ПАРЄ. Про це рішення офіційно повідомила пресслужба РЄ, зазначають Патріоти України.

Підкреслюється, що це рішення ухвалене через агресію Росії проти України.

"Відповідно до статуту Ради Європи, Комітет міністрів припинив право РФ на представництво в Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, з негайним набуттям чинності цим рішенням, внаслідок збройного нападу Російської Федерації на Україну", - йдеться у повідомленні.

Комітет міністрів підкреслює, що це рішення не є рівнозначним виключенню РФ. Росія юридично лишається членом Ради Європи і учасницею відповідних конвенцій, що зберігає зобов’язання РФ, у тому числі за Європейською конвенцією з прав людини. Це означає також зобов’язання РФ виконувати рішення ЄСПЛ.

"Суддя, обраний до Європейського суду з прав людини щодо Російської Федерації, також залишається членом Суду, а заяви, подані проти Російської Федерації, продовжуватимуть розглядатися та вирішуватись Судом", - йдеться у повідомленні.

Рада Європи "лишає відкритими канали комунікації з РФ".

Утім, Росія неодноразово попереджала, що у разі накладання на неї будь-яких санкцій вона сама вийде зі складу Ради Європи.

"Це ж не ставка в букмекерській конторі": У ГУР пояснили, чому ЗСУ не зайшли в Крим до літа, як обіцяв Буданов

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:55

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов говорив про можливий сценарій, коли заявляв, що наші військові зайдуть до Криму навесні 2023 року. Відбуваються корективи наших планів, проте зрештою Україна звільнить п...

Окупантам приготуватися: Резніков заговорив про українські ракети дальністю 1000 км

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:45

Україна має дуже хороші перспективи створення свого оборонного сектора ракет. Вони мають дальність понад 1000 км. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков. В Україні було затверджено ракетну програму, на яку вже було виділено офіційні кошти, пере...