Розчаровуватися рано: Пристайко вказав на важливий нюанс з винищувачами для України

Не дуже обнадійливі поки що заяви західних партнерів щодо передачі Україні сучасної бойової авіації не повинні викликати в українців розчарування. Багато в чому ці заяви зроблені для того, щоб зберегти єдність країн - партнерів по НАТО щодо підтримки нашої країни у протистоянні російській агресії. Тому слід набратися терпіння і дочекатися результатів обговорення можливості постачання в Україну західних винищувачів. Про це в ефірі ВВС заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, передають Патріоти України.

Ведуча ВВС попросила українського дипломата висловитися з приводу заяви президента Польщі Анджея Дуди, який наголосив, що постачання винищувачів Україні мають бути "спільним рішенням" союзників по НАТО і поцікавилася, чи розчарований він такою позицією президента дружньої для України країни.

"Ні, поживемо та побачимо", - відповів Пристайко. Дипломат нагадав: такі самі або дуже схожі заяви звучали від різних світових лідерів і з приводу можливої передачі Україні західних бойових танків. Однак, як показав час, рішення і щодо танків, і щодо далекобійної артилерії (з приводу якої також спочатку говорили щось подібне) було ухвалено. Підстав вважати, що у випадку зі винищувачами все точно буде інакше – немає.

Що ж до заяв на кшталт тієї, що зробив Дуда - вони необхідні, щоб зберегти єдність між країнами-партнерами по НАТО, у тому числі й щодо передачі Україні авіації. Саме тому найрозумнішим, вважає Пристайко, буде почекати і побачити результат.

Примітно, що запрошений в ефір ВВС разом з українським дипломатом депутат парламенту Британії від Шотландської національної партії (SNP) Джон Ніколсон був значно різкішим, ніж Пристайко. "Звичайно, ми маємо захищати Україну!" - заявив британський депутат, додавши, що західні партнери неодмінно мають передати Україні сучасні винищувачі, щоб допомогти країні перемогти у війні, що розв'язана Росією.

HIMARS взяв участь у нараді російських офіцерів під Херсоном - семеро поїхали "вантажем 200" (відео)

вівторок, 26 вересень 2023, 10:59

Декількома днями раніше російські паблики писали, що на території тимчасово окупованої Херсонської області під ударом ЗСУ опинився штабу 7-й дивізії ВДВ, в якому на той час проводилася нарада, передають Патріоти України. А наразі у мережу виклали відео...

"Вперше в історії": У Зеленського розкрили "божевільні" витрати Путіна на війну в Україні

вівторок, 26 вересень 2023, 10:43

У 2024 році російський диктатор Володимир Путін вирішив витратити на армію рекордні 11 трильйонів рублів. Це майже вдвічі більше, ніж 2023 року. Про це написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак у мережі, передають Патріоти України. Він зазначив, щ...