"Розмови про передвиборчі заяви - дурня". Що стоїть за гострим інтерв'ю Зеленського, - Фесенко

Політолог Володимир Фесенко пояснив, чому Зеленського вирішив розповісти The Sun про Залужного, військових у політиці та ієрархію, передають Патріоти України.

В своєму відвертому вчорашньому інтерв'ю британському таблоїду The Sun президент Володимир Зеленський, говорячи про головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, заявив, що військові мають "розуміти ієрархію". А також уточнив: "якщо ти керуєш військовими діями, тримаючи в голові, що завтра будеш займатись політикою чи виборами", то це "велика помилка".

Таким чином очільник держави ледь не вперше дозволив собі особистий випад на адресу командування ЗСУ. NV попросив політолога Володимира Фесенка пояснити, що може стояти за такими словами Зеленського та чи не може це бути початком президентської передвиборчої кампанії.

Відвертість та конспірологія

Фесенко впевнений, що слова Зеленського не можна трактувати як підготовку до передвиборчої кампанії.

"Всі розмови про передвиборчі заяви — це повна дурня. Це тупа конспірологія. Або, от у мене, чесно кажучи, є вже підозра, що хтось наполегливо просуває з політтехнологічними і недобрими, брудними цілями тему про передвиборчу кампанію", — сказав він.

За словами політолога, це може викликати конфлікт всередині українського суспільства у той час, коли необхідно підтримувати єдність перед загрозою тривалої війни.

Експерт вважає, що просування дискусій щодо передвиборчих кампаній, виборів та інших конспірологічних обговорень врешті-решт працює на ворога, а не на інтереси України.

Політолог наголосив, що слова Зеленського жодним чином не стосуються передвиборчої кампанії, адже проводити вибори під час війни недоцільно. До того ж, правовий режим воєнного стану забороняє їх проведення. І жодного законопроєкту, який би змінив ці положення, наразі немає.

Експерт також згадав заяву президента про те, що вибори "не на часі" та додав, що в ухваленому бюджеті на наступний рік "немає жодної копійки на вибори".

Окрім того, Фесенко запевнив, що ключовий меседж заяв Зеленського — "під час війни бойовим генералам не варто йти в політику".

"Я суто академічно це б сформулював як конфлікт інтересів між війною і політикою для тих професійних військових, у яких є політичні амбіції. От під час війни такий конфлікт інтересів неможливий. Треба дочекатися завершення війни", — пояснив експерт.

Політолог зазначив, що після завершення бойових дій такої проблеми та конфлікту інтересів не буде. Але якщо військовий захоче займатись політикою, йому буде варто піти з військової служби.

"А зараз, так, не можна відволікатися на політику професійним військовим, які знаходяться в лавах Збройних сил України", — додав Фесенко.

Політолог також прокоментував слова президента про "розуміння ієрархії": "При всій повазі до генерала [головнокомандувача ЗСУ Валерія] Залужного і до всіх командирів, які перебувають на полі бою. Є абсолютне розуміння ієрархії. І це все, і не може бути два, три, чотири, п’ять. Вона одна, відповідно до закону, і під час війни це не може навіть обговорюватися. Це не веде до єдності нації", — сказав Зеленський The Sun.

Фесенко зазначив, що в умовах війни має бути абсолютна ієрархія. Так, Зеленський як верховний головнокомандувач, відповідальний за все і в політичному, і у військовому сенсі. Суто військова відповідальність лежить на головнокомандувачі ЗСУ Валерії Залужному. І далі по ієрархії.

"Субординація на війні, вона є абсолютна. От саме це сказав Зеленський, що не може бути жодних, скажімо так, суперечок, дискусій, коли йдеться про виконання прийнятих рішень", — сказав він.

Щодо того, чи можна трактувати слова Зеленського про Залужного як вихід можливого конфлікту у публічну сферу, то Фесенко заявив, що це дуже делікатна тема. На його думку, її не варто обговорювати у публічному просторі.

Нові чутки про "конфлікт" між Зеленським і Залужним почали ширитися після двох резонансних статей Time та The Economist та низки непов’язаних між собою подій.

Залужний у серії матеріалів "The Economist" заявив, що війна переходить у виснажливу для України позиційну фазу. В Офісі президента після цього зробили кілька заяв із непрямими запереченнями генералу.

Зеленський пізніше сказав в інтерв'ю, що ситуація на фронті зараз складна, проте він не вважає, що вона зайшла в глухий кут. При цьому він припустив ймовірну зміну військової стратегії України, не уточнивши деталей.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що росіяни розгорнули кампанію з дискредитації Залужного, намагаючись запевнити українців у "розколі між владою та військовими".

В Офісі президента заперечили чутки про те, що Зеленський нібито хоче замінити Залужного, та конфлікт між ними.

"Нічого не пробивають": Експерт пояснив, які цілі атакуватимуть термобаричні Shahed

четвер, 7 грудень 2023, 8:27

Військовий експерт Михайло Жирохов заявив, що термобарична система, якою Збройні сили Російської Федерації почали оснащувати БПЛА типу Shahed може використовуватися лише для певних цілей. Про це він повідомив в інтерв'ю OBOZ.UA, передають Патріоти Укра...