Розробки велись із 2017-го року: У США успішно випробували нову потужну протибункерну авіабомбу (фото)

Винищувач-бомбардувальник F-15E Strike Eagle, що вилетів з авіабази Елгін в штаті Флорида, зробив випробувальне скидання і вразив високозахищену ціль на прилеглому полігоні за допомогою новітньої американської бетонобойной авіабомби GBU-72 Advanced 5K Penetrator. Про це повідомляє Defense News, передають Патріоти України.

Авіабомба вагою 2,3 тонни призначена для знищення за допомогою середніх бомбардувальників поглиблених бетонних об'єктів, подібних, зокрема, північнокорейським і іранським бункерам, в яких розміщуються об'єкти атомної промисловості цих країн, і командних центрів.
Вони здатні проникати в грунт на глибину до 30 метрів або пробивати до 6 метрів бетону. Скидання цієї бомби вагою 5000 фунтів (більше 2,3 тонни) ознаменувало завершення серії її випробувань.

Розробка цієї нової керованої авіабомби велася з 2017 року. ВПС США планують почати її закупівлі в 2022 році. Вартість першої партії з 125 бомб складе 36 млн доларів США. При цьому планується, що всього ВПС США отримає не менше 2000 таких авіабомб.

Цими авіабомбами, крім F-15E, планується також оснащувати винищувачі F-16, а також винищувачі п'ятого покоління F-35. При цьому це не найбільша і найпотужніша американська авіабомба зі звичайним, неядерним боєзарядом. ВПС США мають у своєму розпорядженні також боєприпаси типу Massive Ordnance Air Blast масою близько 10 тонн і авіабомби Massive Ordnance Penetrator масою 13,6 тонн, які можуть нести тільки важкі стратегічні бомбардувальники.

Не зможуть відвідати Мавзолей Леніна та "Лебедине озеро" у Великому театрі: Москва розширила список силовиків та чиновників Євросоюзу, яким заборонено в'їзд до "найбажанішої країни світу"

п’ятниця, 28 січень 2022, 23:36

У Путіна оголосили розширення списку представників країн та інститутів Євросоюзу, яким заборонено в'їзд до країни, повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство закордонних справ РФ. . До списку потрапили керівники «особливих європейськи...

Посольство США у Києві функціонує, підтримку обіцяють: Що відомо про перебіг розмови Байдена із Зеленським

п’ятниця, 28 січень 2022, 23:29

Президент США Джо Байден у розмові із президентом України Володимиром Зеленським 27 січня підтвердив готовність Сполучених Штатів разом зі своїми союзниками та партнерами рішуче відреагувати, якщо Росія продовжить вторгнення до України. Про це повідоми...