Розстрілювали за відмову воювати і кидали тіла в окопи: Колишній найманець розповів про звірства в ПВК "Вагнер"

З метою мотивації новоприбулих у російській ПВК "Вагнер" показово розстрілювали тих, хто відмовлявся воювати проти Збройних сил України. Тіла закопували в окопах, які змушували копати стажерів. Про це в ексклюзивному інтерв'ю CNN розповів колишній найманець ПВК "Вагнер" Андрій Медведєв, якому вдалося утекти з Росії в Норвегію, передають Патріоти України.

За його словами, до дезертирства його підштовхнула жорстокість, з якою йому довелося зіштовхнутись на війні в Україні. "З метою мотивації новобранців, які неохоче йшли в бій, "вагнерівці" збирали тих, хто не хотів воювати, і розстрілювали їх на очах у новоприбулих. Привезли двох, які відмовилися йти воювати, розстріляли їх на очах у всіх і закопали прямо в окопах, які викопали стажери", – розповів російський дезертир.

26-річний Андрій Медведєв стверджує, що приєднався до "Вагнера" як доброволець після служби у російській армії. Він прибув в Україну менш ніж за десять днів після підписання контракту в липні 2021 року і служив поблизу Бахмута Донецької області. Він стверджує, що підпорядковувався безпосередньо засновникам групи Дмитру Уткіну та Євгену Пригожину, якого називає російським олігархом і "дияволом".

"Якби він був російським героєм, він би взяв пістолет і побіг з солдатами", – сказав Медведєв. Він розповів CNN, що вже на шостий день свого перебування в Україні зрозумів, що не хоче туди повертатися, тому що побачив, як війська перетворюються на гарматне м'ясо.

"Реальної тактики взагалі не було. Ми просто отримали накази про позицію супротивника… Ніяких чітких наказів про те, як нам поводитися, не було. Ми просто планували, як ми будемо це робити, крок за кроком. Хто відкриватиме вогонь, які у нас будуть чергування… Як воно вийде – це наша проблема", – сказав Андрій Медведєв.

Він додав, що зараз хоче поділитися своєю історією, щоб допомогти притягнути Пригожина і президента Росії Володимира Путіна до відповідальності. На запитання, чи не боїться він долі, яка спіткала іншого дезертира з "Вагнера" Євгена Нужина, якого вбили на камеру кувалдою, Медведєв сказав, що саме смерть Нужина надихнула його утекти.

CNN також стверджує, що Євген Пригожин підтвердив, що Медведєв служив у його роті, але заявив, що його "треба було притягнути до кримінальної відповідальності за спробу жорстокого поводження з полоненими".

Є поранені: У Костянтинівці росіяни влучили авіабомбою в місце, де гуляли діти

субота, 30 вересень 2023, 21:44

Російські війська у суботу, 30 вересня, влучили авіабомбою КАБ-500 в житлову забудову в Костянтинівці Донецької області. Унаслідок атаки поранень зазнала дитина, інформують Патріоти України. Як повідомляє Донецька обласна прокуратура, близько 16:00 оку...

Великий ризик? Окупанти посилюють тиск і готують поле бою на Куп'янському напрямку, - розвідка Естонії

субота, 30 вересень 2023, 21:23

Окупаційні війська РФ збільшують тиск на Куп'янському напрямку і формують там поле бою. Зокрема, вони знищили міст через річку Оскол. Ситуація на лінії Лиман - Куп'янськ залишається складною, але Збройні сили України її контролюють. Як передає ERR, про...