Розвідкою РФ в Україні керує жорстокий спецназівець з українським корінням: Що про нього відомо

За військову розвідку Росії в Україні відповідає російський генерал-лейтенант, перший заступник начальника Головного розвідувального управління (ГРУ) РФ Володимир Алєксєєв, передають Патріоти України.

Він є представником дуже специфічної категорії військових розвідників, до того ж він родом з України. Про це розповів журналіст-розслідувач, головний редактор сайту Agentura.ru Андрій Солдатов в ефірі "Радіо Свобода".

За його словами, Алєксєєв взагалі не такий, якими уявляють зазвичай військових розвідників. Зокрема, він відзначився своєю жорстокістю.До роботи у розвідці він починав свою "кар’єру" як спецназівець, перед цим закінчив Рязанське десантне училище, де є факультет спеціальної розвідки, на якому готують офіцерів для спецпідрозділів.

За словами Солдатова, саме такі офіцери спецназу потім стали новим "обличчям ГРУ". Він розповів, що в Головному розвідувальному управлінні ще за попередника Шойгу – Анатолія Сердюкова – відбулися масштабні скорочення, і вони з ГУР стали просто ГУ – Головним управлінням генерального штабу. І в той час з їхнього підпорядкування вивели бригади спецназу.

Коли ж прийшов Сергій Шойгу, почав повертати усе назад – повернув усі повноваження ГУР і розширив структуру. Тоді вже постало питання, де брати кадри. Солдатов пояснив, що кадри набрати було важко, тому в структуру почали залучати людей зі спецназу, роблячи ставку на те, що вони "хоч щось розуміють у розвідці".

Так змінилося обличчя ГУР – почалися жорстокі операції. Алєксєєв був саме з цього покоління, тому зараз також відрізняється такою жорстокістю, каже журналіст.

"І так, власне, обличчя ГРУ почало змінюватися. І після цього ГРУ стало відрізнятися таким авантюризмом, жорстокістю, і пішли всі операції з отруєння Скрипаля і так далі. Ось Алєксєєв – він із цього покоління. Він це добре розуміє. Він сам займався 14-м управлінням ГРУ, яке відповідає за спеціальну розвідку. Його характер – це його уявлення про те, як має діяти військова розвідка", – зазначив Солдатов.

Що відомо про Володимира Алєксєєва

Володимир Алексєєв родом з України – він народився на Вінниччині у 1961 році. Його ім'я пов'язують також з гучним скандалом щодо отруєння сім'ї Скрипалів, яке сталося в 2018-му на території Солсбері (Велика Британія).

Гроші може отримати Україна: У США ухвалили перше рішення щодо конфіскації активів росіян

четвер, 2 лютий 2023, 22:53

Окружний суддя федерального суду Манхеттена в четвер дозволив прокуратурі конфіскувати 5,4 мільйона доларів, що належать російському підсанкційному олігарху Костянтину Малофєєву, що відкриває шлях для подальшого передання цих коштів Україні. Про це йде...

"Київ - це Русь, а не Росія": Дуда заявив, що готовий побудувати із РФ нову "залізну завісу" аж до хмар"

четвер, 2 лютий 2023, 22:43

Польський лідер Анджей Дуда 2 лютого під час зустрічі з президентом Латвії Егілсом Левітсом заговорив про нову "залізну завісу" між Заходом та Росією. Дуда наголосив, що Путін намагається поширити "рускій мір", а це - бідність, рабство та страждання. П...