Під час відступу на Харківщині російські війська кинули неушкодженими близько сотні танків, інформують Патріоти України.
Як повідомляють розвідники, в ряді випадків бойову техніку залишали цілі танкові роти – 10 танків одразу і що характерно – не з порожніми баками. Тобто, в окупантів була можливість відступати на ній.
Загалом, за даними аналітиків міжнародного проекту Oryx, у руки українців потрапило понад 200 одиниць неушкодженої техніки. Чому так сталося? За версією розвідників, окрім очевидного мотиву – паніки, спричиненої ефективним наступом українських сил – є ще один: серед офіцерів 4-ї танкової дивізії 1-ї гвардійської танкової армії збройних сил РФ досить багато етнічних українців, людей з українським корінням та родичами в Україні.
Українське походження має і командир 4-ї дивізії полковник Євген Журавльов. Тому жарт про "російський ленд-ліз" для України може виявитися не таким уже й жартом.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали:
Російські війська посилили тиск на Слов’янськ і Краматорськ, які залишаються найбільшими укріпленими містами Донецької області під контролем України. На тлі активізації бойових дій тисячі місцевих жителів вирішили залишити свої домівки та переїхати у б...