Розворот у бік ЄС: Зеленський підписав закон, що дозволяє зупинити імпорт електроенергії з Росії й Білорусі

Президент Володимир Зеленський 12 травня підписав закон щодо сертифікації оператора передачі електроенергії відповідно до вимог ЄС. Ініціатива дозволить НКРЕКП заборонити імпорт електрики з Росії. Про це повідомили на офіційному сайті президента, передають Патріоти України.

Документ сприятиме виконанню міжнародних зобов'язань України щодо імплементації Третього енергопакету ЄС.

Що передбачає законопроєкт

  • Ініціатива впроваджує правила для проведення сертифікації за європейськими правилами системного оператора НЕК "Укренерго". Це необхідна умова для синхронізації української енергосистеми з європейською.
  • Проєкт спростить процедури експорту-імпорту електроенергії між Україною та країнами ЄС.
  • Передбачає обмеження чи заборону імпорту електроенергії із Росії та Білорусі. Це пов'язано із закінченням опалювального сезону та зростанням запасів вугілля на складах ТЕС.
  • Запроваджує обов'язок для генерувальних компаній, у комунальній власності, продавати електроенергію лише через конкурентні аукціони.

Зауважимо, Рада підтримала законопроєкт 15 квітня. За нього проголосували 296 народних депутатів.

Зверніть увагу! Україна планує від'єднатися від електромережі з Білоруссю і Росією до кінця 2023 року. Нашу електромережу інтегрують як частину європейської. До слова, Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі з 1 січня 2021 року. Заборона на це діяла з квітня 2020 року. 1 – 2 лютого енергію постачали й з Росії.

Путін уже щось готує? Росія заявила про "вибухонебезпечну" ситуацію в Європі, посилюється військове протистояння

середа, 23 червень 2021, 10:23

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про "вибухонебезпечну" ситуацію в Європі. Закріпилася тенденція до посилення військового протистояння між блоком і РФ. Про це він заявив на Московській конференції з міжнародної безпеки, повідомляє ТАСС, перед...

З архіву ПУ. "Треба зняти ще "відосік", а що далі? - Мені - пофіґ!": Далекобійники відповіли Зеленському віршем на "заср*нців"

середа, 23 червень 2021, 10:00

Дарма президент вирішив образити такий значний прошарок простих українців... Володимир Зеленський у зверненні до далекобійників 23 червня 2020 року вирішив обізвати їх "засранцями". Однак шофери - це йому не кабінетні "чорти", тому за словом у кишеню в...