РПЦ - то вже не християнське об'єднання: Богослови з усього світу написали лист із пропозицією засудити патріарха Кирила за ідеологію "русского міра", - Филипович

Релігієзнавиця, докторка філософських наук, професорка Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України Людмила Филипович зазначила, що РПЦ ґрунтується не на християнських положеннях, а на ідеології "русского міра". Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо".

"РПЦ дійсно втратила ознаки церкви. Оскільки вона ґрунтується не на християнських підвалинах, а на ідеології "русского міра", які активно пропагуються путінським режимом та підтримуються й просуваються патріархом цієї церкви, патріархом Кирилом", - наголосила Филипович.

За словами релігієзнавиці, експерти вже визначили, що назвати церквою РПЦ, яка є підпорядкованою РФ організацією, дуже важко.

"До речі, проти російської церкви як церковної структури виступили не лише українці. Знаємо підписантів, теологів, православних богословів з усього світу, які написали лист із пропозицією засудити патріарха Кирила за ідеологію "русского міра". Оскільки вона абсолютно не відповідає християнським засновкам", - зауважила Филипович.

На концерт Кобзона посилений аншлаг, також велика утилізація техніки росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 23 грудня

вівторок, 23 грудень 2025, 7:27

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 23.12.25 орієнтовно склали:

Планам ворога не збутися: Куп'янськ повністю зачистять в осяжній перспективі , - офіцер

вівторок, 23 грудень 2025, 6:33

Куп'янськ може бути повністю зачищений від загарбників в осяжній перспективі. Про це в коментарі "Еспресо" повідомив командир 429-го окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко, передають Патріоти України. За його словами, Сили оборони п...