Російський рубль вперше з березня 2022 року подолав психологічно важливу позначку 100 руб./долар, оскільки санкції душать Росію. У 2023 році курс російської валюти ослаб уже на 26%. При цьому торгові партнери РФ не хочуть переводити розрахунки на рубль - ця валюта виявилася нікому не потрібною. Про це пише Financial Times (FT), передають Патріоти України.
"Зростання військових витрат Росії та падіння доходів від експорту посилюють тиск на валюту, що страждає від західних санкцій та відтоку капіталу", – зазначили аналітики.
Нинішнє падіння рубля вже повністю "обнулило" його зростання, яке спостерігалося у 2022 році на тлі підвищення цін на енергоносії. При цьому дефіцит російського бюджету неухильно зростає – насамперед через величезні витрати на агресивну війну проти України.
Різке збільшення видатків та санкції також призвели до зростання річного імпорту на 20%. Експортні надходження не підвищуються, і це призводить до "валютного голоду".
"До країни надходить дуже мало валюти, тому утворився валютний голод. Імпорт зараз відновився до довоєнного рівня, тільки тепер ми ввозимо весь ширвжиток і промислові товари з Китаю, Туреччини, Середньої Азії та Еміратів, а не із Заходу. За нього все одно треба платити якоюсь валютою, а рублі нікому не потрібні", – розповів ексзаступник міністра енергетики РФ Володимир Мілов, який поїхав за кордон.
Головна проблема мобілізації полягає в тому, що одні можуть уникнути служби через корупцію та зв’язки, тоді як інші йдуть на фронт, що створює відчуття несправедливості та підриває довіру до системи. Про це розповів народний депутат, заступник голови К...
Лідерка молодіжного крила Республіканської партії США Кетрін Уайтфорд у день інавгурації Дональда Трампа закликала припинити переслідування Московської церкви в Україні, яка діє під брендом «Української православної церкви» Московського патріархату (УП...