Вступ військових КНДР на боці РФ у війні проти України змушує Китай серйозно перейматися цим питанням через низку ризиків, які загрожують вже самій Піднебесній. Пекін усвідомлює глобальні наслідки такого рішення і намагається знайти відповідний план дій для реагування. Про це йдеться в аналітичному матеріалі видання The Guardian, передають Патріоти України.
Журналісти пишуть, що довіра між КНДР і КНР серйозно просіла через активну співпрацю Пхеньяна та Москви, однак у самому Пекіні поки не поспішають зменшувати допомогу для Кім Чен Ина. Наразі офіційний Пекін тримає мовчазну паузу, а речник МЗС Китаю на запитання про присутність військ КНДР у РФ заявив, що це справи самої Москви.
Аналітики вважають, що за цим офіційним мовчанням криється серйозна тривога серед правлячих кіл Китаю. Оскільки відправка військ КНДР до Росії означає, що це руйнує раніше вибудувану концепцію Сі Цзіньпіня про "спільну долю" співпраці країн.
ЗМІ пише, що прибуття військових КНДР до Росії ризикує "перенести нову холодну війну ближче до Китаю" і зробить балансування КНР між його стратегічними союзниками та економічною залежністю від США та Європи ще важчим. У Пекіні небезпідставно переконані, що присутність північнокорейських військ приверне увагу Європи до проблем Східної Азії, зокрема Тайваню, і може дати поштовх до створення "азійського НАТО". Саме тому, відзначають журналісти, Китай бачить "більше шкоди від відправки північнокорейських сил в Росію, ніж потенційної користі".
У приватних розмовах високопоставлені українські чиновники говорять про розчарування в «самостримуванні» адміністрації президента США Джо Байдена, а також про зростаючий розрив між риторикою про підтримку України і діями. Про це пише The Economist, ана...
Радниця ОП Верещук заявила, що Шевченку "хамити не треба" на адресу президента України. Вона вважає, що свої пропозиції нардеп адресував президенту РФ Путіну, а не очільнику української держави. Про це вона написала у своєму Telegram, передають Патріот...