Румунія подякувала Україні за відмову від терміну "молдовська мова", як винахід російського імперіалізму

Румунський прем’єр-міністр Марчел Чолаку на спільній пресконференції з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем подякував українській стороні за рішення відмовитись від використання штучного терміна "молдовська мова", який є винаходом Росії.

Пряма мова: "З цього моменту на міжнародному рівні існує лише одна офіційна мова – румунська мова. Я вважаю, що цим рішенням українського уряду цей винахід Російської Федерації був викреслений".

Деталі: Прем’єр Румунії у заяві для преси сказав, що хоче "особливо подякувати" українському колезі "за відкритість, яку він проявив у зусиллях щодо визнання неіснування так званої молдовської мови".

При цьому ані Шмигаль на пресконференції, ані український уряд у повідомленнях за підсумками засідання не згадували про ухвалення жодного рішення щодо "молдовської мови".

Доповнено 17:30. У спільній заяві прем'єрів України та Румунії вказано, що український уряд ухвалив рішення "невідкладно вирішити питання штучного розмежування між румунською та "молдовською" мовами шляхом імплементації відповідних практичних заходів з належним урахуванням усіх правових аспектів".

Довідково: "Молдовська мова", як відомо, виникла в часи Радянського Союзу й позначала фактично кириличний варіант румунської мови. У Конституції Молдови 1994 року, якою тривалий час керувалась Україна, стаття 13 визначала "молдовську мову" як національну мову країни.

Водночас у грудні 2013 року Конституційний суд Молдови постановив, що текст декларації про незалежність має перевагу над положеннями конституції. А Декларація про незалежність Молдови від Радянського Союзу, прийнята в 1991 році, передбачала, що державною мовою в Молдові є румунська.

Нагадаємо, під час візиту до Румунії минулого тижня президент України Володимир Зеленський обіцяв, що український уряд ухвалить рішення щодо неіснування "молдовської мови".

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...