Ризик є, але ми можемо його прийняти: Директор ДТЕК Сахарук розповів, чи буде в Україні блекаут

Виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, чи буде в Україні блекаут через удари Росії по енергетичних об'єктах. За його словами, такий ризик є, проте його можна прийняти, передають Патріоти України.

Він пояснив, що блекаут – це вимкнення світла на тривалий час, протягом якого міста чи регіони України будуть без електроенергії.

"Теоретично така ситуація можлива, тому що якщо будуть продовжуватися обстріли і будуть системно руйнуватися і генерація, і підстанції, які необхідні для того, щоб передавати електроенергію по мережі, то звісно проблеми зі світлом будуть. Потрібно говорити зараз не про те, чи не буде вимкнене світло, а воно скоріш за все буде, питання про те, наскільки відключення буде тривалим", – зазначив він.

Сахарук назвав три компоненти, від яких залежить, наскільки тривалими будуть відключення та чи відчують люди тотальний дефіцит електроенергії:

Ефективність протиповітряної оборони. Цей показник постійно зростає, зазначив Сахарук, додавши, що існує думка, що коли українські військові збиватимуть понад 90% ворожих ракет, то росіянам стане просто нецікаво завдавати таких ударів. Вони будуть витрачати дуже багато ракет для того, щоб отримати незначний результат.

"Потрібно працювати, тому що тут немає меж для покращення і поки цей відсоток не буде 90+, ми як країна зупинятися не можемо. І це не лише протиракетна оборона, цей протидронна оборона. Це крупнокаліберні кулемети, і тепловізорні приціли, і лазерні – дуже багато потрібно, щоб ефективно боротися з ракетами і з дронами", – каже Сахарук.

Цивільний захист енергоінфраструктури. Виконавчий директор ДТЕК розповів про захист обладнання блоками та контейнерами, над яким почали працювати ще навесні.

"Звичайно це не захистить від прямого вдаряння ракети, але це захищає від іншої шкоди. Тобто від ударної хвилі чи від осколків, або ж захищає сусіднє обладнання і це важливо робити тому, що це допомагає зберегти обладнання від повного пошкодження", – пояснив він.

Відновлення пошкодженої інфраструктури. Сахарук зазначив, що не можна нехтувати можливістю відновити об'єкт після атак, навіть якщо під час наступної атаки його буде зруйновано чи пошкоджено. "Кожний раз коли ми відновлюємо, ми стаємо сильніше, тому тут потрібно працювати 24 на 7, що зараз в принципі і роблять", – розповіли в ДТЕК.

"Ці три компоненти зараз працюють, десь краще, десь гірше, але вони є і це призводить до того, що після кожної атаки ми зменшуємо ймовірність довготривалих відключень. Я б сказав так, що зараз ризик тотального відключення електроенергії на довгий час є, але його можна прийняти. Тобто ситуація складна, але контрольована", – зазначив директор ДТЕК

Джерело: Обозреватель

Чонгарський капкан: лівобережжя Дніпра може перетворитись на "котел" для окупантів

неділя, 29 січень 2023, 11:36

Крим,Чонгар, Снєгирьов Дмитро, російсько-українська війна, Війна, окупанти, Херсонська область, ЗСУ. ЗСУ тримають під вогневим контролем усе лівобережжя Херсонщини: окупанти розуміють, що їхнє південне угруповання затиснуте в кут, та намагаються щосили...

Пригожин – важко контужений: оприлюднено нові деталі удару по штабу "вагнерівців" на Луганщині

неділя, 29 січень 2023, 11:31

Слід зауважити, що незадовго до цього пригожинські канали заявляли про ймовірний замах на шефа "вагнерівців". Послаблення позицій Пригожина пов’язане не лише з внутрішніми конфліктами за сфери впливу у кремлівській верхівці, а й може бути наслідком рез...