
Розвідка Норвегії заявила про зростання ризику застосування РФ ядерної зброї в Арктиці
Російська Федерація може мати у своєму розпорядженні ядерну зброю на своїх субмаринах розміщених в Арктиці.
Розвідка Норвегії закликала світ звернути увагу на присутність російських субмарин в Арктиці, які можуть мати тактичну ядерну зброю. Про можливу небезпеку в середу, 15 лютого, йдеться у щорічному звіті Норвезької розвідувальної служби.
У документі говориться, що загроза стає "суттєвішою", а світ має докласти зусиль для стримування ядерних загроз з боку Росії.
Розвідники наголосили, що ключові сили ядерного стримування зараз перебувають на підводних кораблях Північного флоту РФ.
"У той час як Росія також має підводні човни, протисупутникову зброю та кіберможливості, які можуть загрожувати Норвегії та військовому альянсу НАТО, тактична ядерна зброя є особливо серйозною загрозою в кількох оперативних сценаріях, до яких можуть бути залучені країни НАТО", - йдеться в норвезькому звіті.
Водночас видання Politico з посиланням на старшого наукового співробітника Інституту з дослідження проблем роззброєння ООН Паведа Подвига зазначає, що побоювання норвезької розвідки дещо перебільшені, а ризик ядерної загрози з боку російських підводних човнів не на стільки високий, як про те йдеться у документі.
Зокрема, він зазначив, що розвідка США поки що не бачить жодних ознак розміщення ядерної зброї в Арктиці з боку Росії.
У Військово-морських силах ЗСУ розповіли, що наразі Кінбурнська коса – це зона бойових дій, ця зона лишається стратегічно важливою для окупантів, заявив: речник ВМС Дмитро Плетенчук у коментарі "Суспільне Миколаїв, передають Патріоти України. "Ми з вам...
Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак зробив заяву щодо планів польського уряду власним коштом побудувати автомагістраль до Львова. Він спростував цю інформацію, зазначивши, що таких планів немає. Про це повідомляє PAP, передають Патріоти Україн...