"Ризики використання занадто високі": У Бразилії прийняли рішення про заборону на ввезення "Спутника V"

Фармацевтичний регулятор Бразилії (Anvisa) рекомендував заборонити імпорт і використання російської вакцини Супутник V, так як в її складі знайшли здатний до розмноження аденовірус - несучу платформу для гена коронавіруса SARS-CoV-2, що кодує S-білок, і проблемні місця в процесі виробництва. Про це йдеться в технічному вердикті експертів Anvisa, передають Патріоти України.

Експерти Нацагентства із саннагляду зазначили, що перед дозволом на введення вакцини виробнику слід роз'яснити "критично важливі питання" з безпеки та ефективності біопрепарату, і уточнили: в наявності "занадто високі невід'ємні ризики".

Як уточнює агентство, головним фактором, який вплинув на рішення технічної комісії, було виявлення в Супутнику V здатного до реплікації аденовірусу. Цей загалом нешкідливий вірус людини в складі вакцини повинен бути генетично "підправленим" і нездатним до відтворення після ін'єкції. Як висловилися в Anvisa, це "серйозний" дефект біопродукту або його партії.
"Недоліки в розробці продукту були виявлені на всіх етапах клінічних досліджень (фази I, II і III). Також відсутні або недостатні дані про контроль якості, безпеки та ефективності. Викликає тривогу те, що клітини, в яких проводиться аденовірус для вакцини, допускають його реплікацію. Це може привести до інфекцій у людей і може викликати підрив здоров'я і смерть, особливо у людей з низьким імунітетом і респіраторними проблемами, серед інших проблем зі здоров'ям. Це відхилення від стандартів якості, рекомендованих ВООЗ та Міжнародною радою з гармонізації технічних вимог до фармацевтичних препаратів для людини, яких дотримуються основні регулюючі органи в світі, включаючи Anvisa", - йдеться в прес-релізі.

Всі в правлінні регулятора висловилися за "вето" на вакцину. У Twitter російської вакцини заявили, що це рішення Бразилії нібито "не має нічого спільного з доступом до інформації про вакцину або наукою", "носить політичний характер" і "продиктовано США".

Блокування роботи спостерігачів ОБСЄ: чому Україні важлива робота місії на Донбасі.

середа, 20 жовтень 2021, 17:49

В умовах блокування роботи місії ми фактично позбавлені можливості отримання об'єктивної інформації щодо переміщення регулярних підрозділів збройних сил Росії на окуповану територію. Блокування роботи спостерігачів ОБСЄ на Донбасі: чому Україні важлів...

Хіти тижня. Вже випустили нову "версію": Той Путін, що зустрічався з Пашиняном, своє відпрацював (фото)

середа, 20 жовтень 2021, 17:00

"Путін в середу виступав на "Російському енергетичному тижні". Той Путін, що зустрічався з Пашиняном, своє відпрацював. Сьогодні на зміну випустили вищу версію. Але штани й шкарпетки видали від комплекту на нижчу версію - тож щойно цей Путін сів в кріс...