"Самою артилерією взяти не можна": Американський генерал вказав на головні складнощі з деокупацією Криму

Деокупація Криму ускладнюється особливостями географічного розташування півострова, а також відсутністю зараз необхідного спеціального озброєння в українських захисників. Крім того, для росіян та особисто для президента Володимира Путіна Крим є питанням престижу, передають Патріоти України.

На це звернув увагу під час конференції Центру аналізу європейської політики (CEPA) колишній генерал-командувач армії США у Європі Марк Хертлінг. Він розповів про труднощі, які чекають на Збройні сили України попереду.

Хертлінг упевнений, що навіть у разі втрати інших окупованих територій росіяни до останнього боротимуться за Крим.

"По-перше, острів є стратегічно важливим для російського чорноморського флоту, військово-повітряних баз та іншої військової інфраструктури. По-друге, Крим – питання престижу особисто для Путіна", – пояснив він.

"Це буде важка битва для України, тому що навіть для того, щоб потрапити на півострів, є лише кілька доріг через територію, яка складається з кількох дрібних острівців. Тому з точки зору конвенційної війни це буде тяжко", – зазначив генерал.

Він нагадав, що окупанти, коли здійснили вторгнення до Криму у 2014 році, використали флот та сили спеціального призначення.

"А в українців зараз флоту немає. Самою артилерією територію взяти не можна, потрібні сухопутні війська", – наголосив Хертлінг.

Також генерал вважає, що через бажання Путіна утримати Крим він може вдатися до застосування стратегічних бомбардувальників та військово-морського флоту, який досі використовується не на повну силу. Однак, зазначив Хертлінг, це не є гарантією успіху окупантів. "Ми все вже встигли побачити, наскільки небоєздатними були їхні наземні війська і флот також. Але все ж таки на нього слід зважати", – резюмував генерал.

Повітряні сили показали, як пілоти ЗСУ навчаються на F-16 в Україні (відео)

четвер, 28 вересень 2023, 1:45

Українські пілоти адаптуються та навчаються керувати винищувачами F-16. Відео опубліковали Повітряні сили ЗСУ. . "Наша мета - повноцінні авіатренажери F-16 на території України, навчальні літаки (спарки) та центри підготовки льотного складу. Та все по...

"Декаґебізація в дії. Дякуємо небайдужим": Інститут українознавства звільнив заступника директора часів Януковича

середа, 27 вересень 2023, 22:40

Директор Науково-дослідного інституту українознавства Василь Чернець звільнив свого заступника Дмитра Вєдєнєєва, через якого розгорівся скандал у соцмережах. Про це повідомив ексглава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, пер...