Санкції Путіна не зупинять: Росія отримає від продажу нафти та газу навіть більше, ніж минулого року, - The Gurdian

Росія, незважаючи на запроваджені санкції, продовжує нарощувати експортні виторги. При цьому запаси товарів дозволяють впоратися з обмеженням імпорту у короткостроковій перспективі. Як пише економічний редактор The Gurdian Ларрі Елліот, немає жодних безпосередніх ознак того, що Росія йде з України, передають Патріоти України.

І це не дивно, тому що санкції призвели до перекрученого ефекту підвищення вартості експорту нафти і газу з Росії, значного збільшення її торговельного балансу та фінансування її військових дій.

"За перші чотири місяці 2022 року Путін може похвалитися позитивним сальдо рахунку поточних операцій у розмірі 96 мільярдів доларів, що більш ніж утричі перевищує показник за той самий період 2021 року", – каже журналіст.

Не можна сказати, що санкції безболісні для Росії. За оцінками Міжнародного валютного фонду, цього року економіка скоротиться на 8,5% через колапс імпорту із заходу. Росія має запаси товарів, необхідні підтримки економіки, але згодом вони будуть витрачені. Проте, як зазначає економіст, Росія створює і кризи у відповідь. Наприклад, заблокувала українські порти та залишила без зерна близько 400 млн людей у всьому світі.

Російські окупанти вирішили оголосити мобілізацію на захоплених територіях Херсонщини. Готуються списки

середа, 28 вересень 2022, 5:05

Окупаційна влада Херсонської області видала розпорядження про проведення мобілізації у Херсонській області. Про це повідомляють російські Telegram-канали. Зокрема пабліки поширюють фото документа, у якому йде мова про підготовку мобілізації на територі...

Більше HIMARS: США готують для України новий пакет військової допомоги на понад $1 млрд - Reuters

середа, 28 вересень 2022, 4:43

Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги на суму 1,1 мільярда доларів для протистояння України проти Росії на тлі так званих "референдумів", проведених РФ на окупованих територіях. Про це пише Reuters із посиланням на офіційних осіб США....