СБУ показала контракт: Черкаський хімзавод з початку повномасштабного вторгнення продав Росії добрив на 1,8 млн доларів (фото)

Служба безпеки України викрила керівництво хімічного заводу в Черкасах, яке співпрацювало з країною-агресором Росією. Підприємство постачало до РФ добрива та мінерали. Про це повідомляє СБУ в середу, 22 січня, передають Патріоти України.

Як зазначають у спецслужбі, протягом 2022−2024 років фігуранти нелегально переправили до Росії продукцію на суму 1,8 млн доларів. Для цього вони використовували афілійовану компанію на Близькому Сході, куди направляли українську продукцію, а звідти реекспортували до РФ.

За даними СБУ, російськими замовниками були одні з найбільших компаній агропромислового комплексу Росії - Щьолково Агрохім та Альтерит.

З початку повномасштабної війни Росії проти України фігуранти відправили до підприємств країни-агресора понад 216 тонн хімічної продукції, повідомили у спецслужбі.

У СБУ зазначили, що керівнику черкаського хімзаводу повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111−2 ККУ (пособництво державі-агресору). Наразі триває розслідування, щоб притягнути до відповідальності всіх фігурантів «схеми». Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Не припиняє скаржитися: Трамп перерахував "дуже поганих" союзників по НАТО під час війни з Іраном

вівторок, 23 червень 2026, 18:30

Американський лідер Дональд Трамп знову розкритикував НАТО через брак допомоги в Ормузькій протоці, назвавши Німеччину та Італію "дуже поганими" союзниками, передають Патріоти України з посиланням на Breaking News. Як відомо, низка країн НАТО відмовили...

Скандал у Кенії: Міністра звинувачують у вербуванні чоловіків для війни проти України

вівторок, 23 червень 2026, 17:37

У Кенії розгортається гучний скандал навколо програми трудової міграції та можливого вербування громадян для участі у війні на боці російських сил проти України, передають Патріоти України. За даними розслідування Agence France-Presse, міністра праці т...