Служба безпеки України викрила масштабну аферу, пов'язану із закупівлями засобів індивідуального захисту для лікарів. До неї причетні чиновники Закарпатської ОДА, які завдали збитків у кілька мільйонів державному бюджету. У трьох областях країни провели обшуки у фігурантів резонансної справи, передають Патріоти України.
Як повідомив пресцентр СБУ, колишні та чинні посадовці Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА навесні провели тендер на придбання костюмів біологічного захисту і респіраторів для лікарень регіону, задіяних у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Перемогу в торгах на 30 млн грн здобула наближена до чиновників місцева комерційна структура.
"Частину з цих коштів учасники оборудки привласнили через завищення реальної ринкової вартості поставленої продукції. Ініційована СБУ перевірка також показала, що закуплені товари мають менший ступінь захисту, а їхнього виробника не встановлено. За фактом розтрати бюджетних коштів розпочато провадження за статтею 191 Кримінального кодексу України", – йдеться в повідомленні.
Наразі про підозру повідомлено одному з ексчиновників і чинному посадовцю Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, а також двом керівникам фірми-постачальника.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності інших осіб, задіяних в оборудці.
Тим часом пресслужба Національної поліції уточнила, що санкціоновані обшуки проводяться на території Закарпатської, Сумської та Харківської областей – в приміщеннях одного з департаментів Закарпатської ОДА, в офісах комерційних структур та за місцем мешкання фігурантів.
"Заздалегідь знаючи про невідповідність продукції зазначеним у договорах вимогам, загалом придбали у двох комерційних структур понад 57 тисяч костюмів та 71 тисячу респіраторів на суму понад 29,5 млн грн. З комерційними структурами було проведено розрахунки в повному обсязі", – йдеться у заяві правоохоронців.
Підозри чотирьом особам оголошені за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України, частиною 5 статті 27, частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією майна.
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...
Усунення або ліквідація диктатора Володимира Путіна не змінить загальний політичний курс Росії. На сьогодні ватажок Кремля має оточення, яке не готове змінювати курс країни. При цьому і в США, і в Європі розуміють, що зміна лише одного Путіна не принес...