Служба безпеки України на Житомирщині викрила фармакологічну компанію, яка продавала медикаменти російській армії. Директору фармакологічної компанії оголосили підозру. Про це повідомила пресслужба СБУ, передають Патріоти України.
Встановлено, що після повномасштабного вторгнення РФ підприємство налагодило приховану схему постачання українських лікарських засобів до російських військових шпиталів. Причетним до організації оборудки виявився директор цієї фармакологічної компанії.
Найчастіше за цією схемою нелегально експортували окупантам знеболювальні засоби, які вони використовували на тимчасово окупованих територіях для лікування своїх "трьохсотих".
За даними СБУ, до повномасштабного вторгнення Росії ця фармакологічна компанія теж експортувала свою продукцію до РФ. Бізнес-партнером української фірми в Росії була установа, яка виконує державні замовлення російського Міністерства оборони.
Після початку повномасштабної війни та запровадження відповідних санкцій проти Росії менеджмент українського підприємства розробив механізм обходу цих обмежень. Для цього директор компанії разом із російськими спільниками задіяв низку підконтрольних комерційних структур на Близькому Сході та в Євросоюзі.
За цією схемою ділки спочатку направляли українські медикаменти на адреси зарубіжних фірм, після чого змінювали товарно-транспортні накладні й переправляли ліки фактичним замовникам з Росії. Співробітники СБУ задокументували спробу незаконного переправлення до ворога майже 300 кілограмів медичних засобів.
Під час обшуків в офісах і виробничих приміщеннях української фармкомпанії виявили комп’ютери з доказами незаконної діяльності, контракт з фактичним російським покупцем медицинських препаратів та російські сертифікати відповідності на медикаменти.
Директору української компанії оголошено підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Наразі вирішується питання про обрання зловмиснику запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідство триває. Посібнику ворога загрожує до 12 років позбавлення волі.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...