СБУ затримала в’язня, який після виходу із тюрми мав допомагати російським ДРГ на прикордонних територіях

Служба безпеки України (СБУ) затримала в’язня на Житомирщині, який після виходу із тюрми мав допомагати російським ДРГ на півночі України. Про це повідомила СБУ у Telegram, передають Патріоти України.

Зазначається, що він також вербував інших засуджених, разом із якими засудженими мали збирати розвіддані про Сили оборони та сприяти прориву російських диверсійно-розвідувальних груп.

За даними СБУ, що потенційними «кандидатами» для вербування були ув’язнені кримінальники, в яких закінчувався термін покарання. Сам фігурант також повинен був вийти на волю найближчим часом.

Повідомляється, що після виходу з тюрми вони мали «розосередитись» по території Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей, аби відстежувати геолокації Сил оборони на прикордонних територіях України.

Крім того, ще одним їхнім завданням був збір інформації про охорону об'єктів критичної інфраструктури, зокрема водоканалів та енергопідприємств. СБУ повідомляє, що ці дані росіяни планували використати для підготовки маршрутів прориву власних ДРГ, обійшовши укріпрайони та вогневі позиції українських бійців.

Також розвіддані потрібні були окупантам для визначення цілей російських диверсій у прикордонних регіонах України.

За даними слідства, фігурант був завербований російською спецслужбою, коли відбував покарання у тюрмі на тимчасово окупованій частині Луганщини. Туди він потрапив ще у 2012 році за вчинення тяжкого злочину, однак перед початком повномасштабного вторгнення його етапували до пенітенціарної установи на підконтрольну Україні територію як мешканця Чернігівщини.

Зазначається, що ще до виїзду з тимчасово захопленого регіону ув’язнений отримав завдання від ФСБ РФ щодо підривної діяльності проти України. Після звільнення він мав повторно вийти на російських кураторів і доуточнити завдання. Наразі слідчі української спецслужби повідомили в’язню-агенту ФСБ про підозру за двома статями Кримінального кодексу України. Йому загрожує ще 15 років тюрми.

Стрімко ростуть: Британська розвідка розкрила втрати російської армії в Україні за останні два місяці

п’ятниця, 12 липень 2024, 20:15

Середньодобові втрати жителів Росії (убитими та пораненими) в Україні у травні та червні 2024 року збільшилися до максимумів від початку війни - 1262 та 1163 відповідно. Про це повідомила розвідка Міністерства оборони Британії, передають Патріоти Украї...

Дуже бояться "бавовни": Росія мінує гавань біля Новоросійського порту, через загрозу морських дронів (відео)

п’ятниця, 12 липень 2024, 19:55

Агент партизанського руху "Атеш" виявив чотири великі десантні кораблі, які мінують вхід до гавані біля Новоросійського морського порту в Краснодарському краї, передають Патріоти України. За словами партизана, кораблі проводять мінування входу в гавань...