Серйозний удар по режиму: Євросоюз відмовився визнати перемогу Лукашенка на виборах

ЕС

В ЄС заявили, що вибори президента Білорусі не були вільними та справедливими, а щодо відповідальних за поліцейське насильство на протестах можуть ввести санкції. Про це йдеться в поширеній у вівторок заяві верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля. Заява була узгоджена з главами МЗС всіх 27 країн ЄС, передають Патріоти України.

"Вибори не були ні вільними, ні справедливими. Влада вдалася до диспропорційного і неприйнятного насильства. Ми будемо вивчати дії білоруської влади в цій ситуації і проводити глибоку переоцінку наших відносин із Білоруссю, що може включати в тому числі прийняття адресних заходів проти відповідальних за насильство і фальсифікацію результатів виборів", – йдеться в тексті.

Євросоюз також закликав керівництво країни почати справжній громадський діалог, щоб уникнути подальшого насильства. Із закликом до ЄС ввести санкції звернулася і група депутатів Європейського парламенту. У тексті заяви, яку литовський євродепутат Петрас Аустрявічус опублікував у Twitter, сказано: "Білоруський режим перетнув червону лінію, застосувавши безпрецедентне насильство й обмежувальні заходи проти білоруських громадян, які вимагають свободи та демократичних перетворень".

Євродепутати наголосили, що під санкції повинні потрапити не тільки високопоставлені особи Білорусі та члени їх сімей, а й посадові особи середнього рівня репресивних структур і ЦВК. Санкції повинні передбачати заборону на в'їзд до ЄС і заморожування всіх активів. Обмеження повинні тривати до проведення вільних і справедливих виборів. "Білоруський режим у жодному разі не може отримувати вигоду від фінансової підтримки ЄС", – підкреслили в Європарламенті. Заяву підписали 23 депутати ЄП.

Хіти тижня. "Если хоть один з*сранец...": Білоруські кіберпартизани зламали сайт Академії МВС і залишили послання батькам курсантів-карателів

понеділок, 28 вересень 2020, 2:00

Сайт академії Міністерства внутрішніх справ Білорусі зламали. Про це повідомляє Telegram-канал “Білорусь головного мозку”, зазначають Патріоти України. . Станом на 19:10 інтернет-ресурс був недоступний.

Конкуренти Штепи на виборах мера Слов'янська співпрацювали з "ДНР", - журналіст

понеділок, 28 вересень 2020, 0:21

Чиновників до співпраці з "ДНР" ніхто не примушував. Два головних конкуренти скандальної Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі, на виборах мера Слов'янська Донецької області також співпрацювали з російськими найманцями "ДНР" у 2014 році. Про це на св...