Радянський Союз вимушено підписав 1939 року договір про ненапад із гітлерівською Німеччиною. Про це міністерство закордонних справ РФ заявило 22 вересня на своїй сторінці "ВКонтакте", передають Патріоти України.
"СРСР ніколи не був союзником гітлерівської Німеччини. Підписання 23 серпня 1939 року договору про ненапад із Німеччиною було вимушеним кроком, який дав можливість Радянському Союзу відтягнути початок війни майже на два роки, зміцнити обороноздатність країни для боротьби з агресором. Завдяки радянсько-німецькому договору про ненапад війна почалася на стратегічно вигідніших для СРСР рубежах, і населення цих територій зазнало нацистського терору на два роки пізніше. У такий спосіб було врятовано сотні тисяч життів", – ідеться в повідомленні російських дипломатів.
Договір про ненапад, відомий як пакт Молотова – Ріббентропа за прізвищами міністрів закордонних справ СРСР та Німеччини, які поставили підписи під документом. У таємному додатку до угоди сторони домовилися про розподіл сфер впливу у Східній Європі. За тиждень після укладення пакту Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц розкритикував відсутність президента Росії Володимира Путіна на переговорах щодо України в Стамбулі, передають Патріоти України. За його словами, президент України Володимир Зеленський продемонстрував "величезну готовніст...
Російська окупаційна армія активізувала наступи на всіх ділянках фронту. Цього разу ключовим для загарбників став Сумський напрямок. Про це заявив президент Володимир Зеленський журналістам, перебуваючи у Туреччині, де мають відбутися переговори делега...