Шахтарі з касками у Києві по-новому, або Хай платять прості українці: Олігархи влаштували тотальний шантаж урядовців заради пільгових тарифів для своїх енергоємних підприємств

Жити по-новому, з ринком елекроенергії, а не ручним регулюванням ой як не хочеться тим, хто звик отримувати надприбутки на низьких тарифах по по "договорнякам" у високих кабінетах.

В Україні робочі цілої низки феросплавних заводів, які належать кільком українським олігархам вийшли з мітингом під будівлю НЕК Укренерго. Про це повідомила прес-служба енергокомпанії Укренерго. Головна вимога - надати знижені пільгові тарифи на електроенергію для своїх підприємств, зазначають Патріоти України.

Раніше Окружний адміністративний суд Києва відмовив одному з заводів феросплавів в задоволенні клопотання про призупинення дії постанови НКРЕКУ №1411 від 12 липня, якою затверджено новий тариф на послуги з передачі електроенергії Укренерго з 1 серпня.

У суду відсутні на даній стадії підстави стверджувати про очевидну протиправність зазначеного рішення суб'єкта владних повноважень (постанови НКРЕКУ від 12 липня 2019 року №1411, - ред.) і порушення прав або інтересів заявника таким рішенням, - сказано в постанові суду.

У компанії нагадали, що в кінці червня тим же судом для забезпечення адміністративного позову НЗФ проти НКРЕКУ було призупинено дію постанов регулятора №954 і №955 від 7 червня, якими встановлені тарифи Укренерго на друге півріччя 2019 року.

Пізніше регулятор скасував постанову №954 і затвердив новий тариф для Укренерго з 1 серпня постановою №1411 від 12 липня.

В Укренерго відзначають, що через рішення суду компанія працює в липні за тарифом, встановленим без урахування запуску нової моделі ринку електроенергії.

Цей тариф не покриває витрати Укренерго на виконання своїх функцій в новому ринку електроенергії. Зокрема, відсутні кошти на покупку послуг генеруючих компаній для балансування енергосистеми і компенсації витрат ДП Гарантований покупець на покупку електроенергії поновлюваних джерел енергії за зеленим тарифом, - сказано в повідомленні компанії.

Гарантований покупець 26 липня подав позов про стягнення з Укренерго авансового платежу в 1,58 млрд грн.

Вчора Європейський банк реконструкції і розвитку, як один з найбільших інвесторів в зелену енергетику, попросив президента України Володимира Зеленського вирішити проблему виплат за зеленим тарифом, яка виникла після рішення Окружного суду Києва про припинення таких виплат.

З 2014 року інвестиції в українську зелену енергетику склали 3,3 млрд євро, з яких понад половина - міжнародні інвестиції.

"Розгін КС" вже узгоджений з ЄС та послами G7 – Арахамія

субота, 31 жовтень 2020, 17:11

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія наголосив, що ідею Володимира Зеленського про оновлення складу Конституційного суду України вже підтримав Європарламент і цю пропозицію також узгодили з послами країн Великої сімки. Про це слуга написав у сво...

Хіти тижня. Розплакалася та пішла, забравши урну: В Ірпені волонтерку опитування Зеленського засмутили питання кандидата в депутати (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 17:00

Ярослав Куц зажадав від інтерв'юерки відповісти, хто її уповноважив проводити це опитування. В Ірпені волонтерка, яка проводила опитування президента України Володимира Зеленського, розплакалася через питання кандидата в Ірпінську міську раду від "Євро...