Ще до рішення про заборону: У Данії й Фінляндії знайшли спосіб, як обмежити видачу туристичних віз росіянам

Фінляндія та Данія хочуть скоротити кількість віз, які видаються для громадян РФ, через розв'язану Кремлем війну проти України. За словами фінляндського міністра закордонних справ Пеккі Хаавісто, країна вже знайшла юридичний спосіб зробити це, інформують Патріоти України.

Як передає Yle, Хаавісто представив уряду методи, визначені міністерством закордонних справ, 13 серпня. Глава МЗС наголосив, що дуже добре розуміє моральний бік ситуації, коли в Україні йде війна, а росіяни тим часом мають нормальний туризм і "шукають розкіш на Заході".

"Це не те, що потрібно в цій ситуації", – підкреслив політик. Він розповів, що уряд Фінляндії опрацьовує різні варіанти, як це виправити.

Один із них – обмеження на етапі оформлення візи. Інші ефективні варіанти передбачають обмеження призначення дозволів на в'їзд, що видаються. "На практиці це може означати, що ви можете подавати документи на туристичну візу по понеділках, а з вівторка по п'ятницю ви можете подавати документи на візу з сімейних обставин, навчання, роботи або інших вагомих підстав", – сказав Хаавісто.

Міністр зазначив, що країна таким чином істотно сповільнила б видачу туристичних віз у Росії. Хаавісто додав, що Фінляндія порушить питання щодо сумісності візової практики й санкцій ЄС на неформальній зустрічі міністерств закордонних справ країн Євросоюзу наприкінці серпня. Там слід обговорити, зокрема, практику країн Шенгенської угоди, які найбільше видають віз росіянам, вважає глава МЗС.

Уряд Данії, як передає Politiken, також хотів би внести зміни до візової політики, що стосується росіян, на фоні повномасштабної війни в Україні.

"Жорстка посадка": Спецпризначенці знищили ворожий гелікоптер Ка-52 на Запорізькому напрямку (відео)

понеділок, 3 жовтень 2022, 11:56

Спецпризначенці ЦСО "А" СБУ знищили російський гелікоптер Ка-52 на Запорізькому напрямку. Про це повідомила пресслужба СБУ, передають Патріоти України.

"Велика радість - ми втратили сина": Батьки вбитого терориста Захарченка прокоментували "приєднання "ДНР" до РФ

понеділок, 3 жовтень 2022, 11:44

Батьки вбитого терориста так званої "ДНР" Олександра Захарченка під час коментаря журналісту з приводу "приєднання ДНР до Росії" заявили, що смерть їхнього сина з це "велика радість", передають Патріоти України.