Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що, попри численні версії, турецька сторона не висувала Києву жодних умов в обмін на повернення легендарних захисників комбінату "Азовсталь" додому. Для самої Анкари це один із найкращих способів посилення політичних позицій на міжнародній арені. Про це дипломат розповів у коментарі "Радіо Свободі", передають Патріоти України.
Він зауважив, що Туреччина зацікавлена у демонстрації подібних добрих жестів, проте не варто розцінювати їх як великодушність.
"Роль Анкари в цьому процесі, звичайно, теж важлива, як медіатора, третьої сторони конфлікту. Оскільки таким чином підіймаються її рейтинги. Не вважатимемо, що це лише хороший жест у бік України. Це також посилення позицій Туреччини у комунікації з Москвою", – вказав Боднар.
Він зазначив, що до дня повернення п'ятьох командирів на батьківщину готувалися кілька місяців. Йшли довгі та виснажливі переговори, в яких був залучений буквально весь "дипломатичний авангард". "Президент Зеленський порушував цю тему з Ердоганом не лише під час свого останнього візиту, а й попередньо було кілька телефонних дзвінків, були контакти, звичайно, там, де тільки можна було знайти такі контакти", – резюмував посол.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: