Ще одній категорії українців дозволять перетинати кордон під час війни

Кабінет Міністрів України розширив перелік категорій українців, яким можна буде перетинати кордон під час воєнного стану. Відповідне рішення урядовці ухвалили 27 серпня, передають Патріоти України.

Деталі розповів український прем'єр Денис Шмигаль. Відтепер моряки матимуть можливість перетинати кордон виключно за погодженням територіального центру комплектування.

Хто зможе виїхати в України під час війни

Виїжджати за кордон буде дозволено:

  • чоловікам, які є членами екіпажів морських і річкових суден та продовжують працювати на суднах,
  • а також студентам (курсантам) закладів освіти, які мають пройти практичну підготовку на судні.

"Україна — один зі світових лідерів за кількістю висококваліфікованих моряків. У світовому торговельному мореплавстві працює більш ніж 100 тисяч українців. Тож таке рішення дозволить забезпечити роботою тисячі моряків та збільшити надходження до бюджету", – наголосив Шмигаль.

Зауважимо, що ще на початку серпня на сайті Офісу Президента необхідну кількість голосів набрала петиція, щоб розширити список тих, хто може виїжджати за кордон.

За словами члена комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони, депутата Федора Веніславського, у парламенті тривалий час точилися дискусії, чи варто дозволяти виїзд за кордон чоловікам, які є військовозобов'язаними. "Наприклад, є окремий напрямок – це моряки, яких в Україні кілька сотень тисяч і які є потрібними в закордонних суднових компаніях, що плавають під різними прапорами", – сказав Веніславський.

Не стосуються питання харчування: Резніков прокоментував оголошення підозри екс-посадовцям Міноборони

неділя, 5 лютий 2023, 22:14

Міністр оборони Олексій Резніков прокоментував інформацію про оголошення підозри колишнім посадовцям міністерства. Про це він сказав на прес-конференції, передають Патріоти України. Коментуючи справи щодо Богдана Хмельницького та В'ячеслава Шаповалова,...

"Був вкрай ефективний щодо комунікації з партнерами": В Офісі президента прокоментували ймовірність відставки Резнікова

неділя, 5 лютий 2023, 21:45

Радник керівника офісу президента Михайло Подоляк прокоментував імовірність відставки міністра оборони Олексія Резнікова, зазначивши вкрай ефективну роботу міністра з іноземними партнерами щодо постачання озброєння Україні. Про це Подоляк сказав в ефір...